arch

Бібліовісті

«Комунікативний простір як фактор трансформації сучасної шкільної бібліотеки»

 

DSC 2605-1На базі Харківської обласної бібліотеки для дітей 16.03, 12.05, 25.10 та 7.11 2017 року відбувся цикл майстер-класів «Комунікативний простір як фактор трансформації сучасної шкільної бібліотеки» для завідуючих шкільними бібліотеками, слухачів курсів підвищення кваліфікації Харківської академії неперервної освіти.

Фахівці обласної бібліотеки представили учасникам декілька теоретичних та практичних модулів з актуальних питань діяльності сучасної бібліотеки. Зокрема зосередили увагу на патріотичному вихованню юних користувачів.

Була надана консультація «Патріотичне виховання у бібліотеці: традиції минулого і сучасний досвід».

Завідуюча сектором ознайомила з досвідом роботи ХОБД проведення обласних патріотичних форумів «В граніті, в бронзі, у серцях…», «Віват, Україно!» та «З Україною в серці» що відбулися у 2015 та 2016 2017 роках.

Одним із актуальних завдань сьогодення є збереження та подальший розвиток традицій дитячого читання як духовного потенціалу суспільства. Завідуюча сектором прогнозування та інновацій бібліотеки В.М. Лупіцька познайомила учасників з сучасними технологіями формування читацької активності та самостійності молодших школярів, висвітлила вітчизняний та світовий досвід промоції читання, розповіла про традиції та новації Харківської обласної бібліотеки для дітей щодо проведення Всеукраїнського тижня дитячого читання, Всеукраїнського проекту «Україна читає дітям», обласного фестивалю «Книжковий зорепад», програми Літніх читань, акцій тощо.

Безумовно, у різних країнах існують свої підходи до вирішення проблеми промоції читання, але усі вони переслідують одну мету – зробити читання привабливим для сучасної людини, показати його важливість для розвитку як окремої особистості, так і суспільства в цілому. Основою, фундаментом для розвитку національної політики з підтримки читання є школи та бібліотеки, перш за все, дитячі і шкільні.

Разом із тим, у багатьох країнах спостерігається тенденція до об’єднання зусиль держави і різних громадських інститутів, організацій, оскільки найбільш ефективна робота можлива лише у тісній співпраці. Знайомство зі світовими тенденціями, розкриття реалізації найбільш цікавих та помітних вітчизняних і зарубіжних проектів.

Лекція-практикум «Образно-діалогова виставкова робота у дитячій бібліотеці: від концепції до впровадження» відбувалася у режимі інтерактивного спілкування між бібліотекарями та завідуючою сектором прогнозування та інновацій Лупіцькою В. М.

Як завжди жваву зацікавленість учасників викликала презентація завідуючої сектором розвитку бібліотеки та зв’язків з громадськістю Саліної Н. Ю. «Буктрейлер як ефективний медіаресурс сучасної бібліотеки», а також перегляд буктрейлерів, створених фахівцями ХОБД та бібліотекарями Харківщини.

Учасники майстер-класу здійснили екскурсію бібліотекою, відвідали художню експозицію у «Вернісажі у фойє», ознайомилися з методичною літературою для освітян та виданнями Харківської обласної бібліотеки для дітей.

Електронні презентації та методичні матеріали були спрямовані на вдосконалення практики, професійної майстерності, спонукали учасників майстер-класу до нових ідей.

 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

Вверх