arch

Бібліовісті

Слідами давньоруських пам’яток: магічне «Слово о полку Ігореве»


download27 липня 2017 року співробітники Харківської обласної бібліотеки для дітей сумісно з працівниками Центра соціального обслуговування Немишлянського району провели мистецтвознавчий захід, присвячений «Слову о полку Ігореве» – єдиному відомому в вітчизняній літературі світському поетичному твору.

___________________________________________

Як відомо, у Давній Русі під впливом високорозвиненої культури Візантії був створений оригінальний різновид християнської культури, зокрема, з’явилась оригінальна церковна література, яка самобутністю не поступалася культурам Західної Європи та Візантійської імперії. Світські ж поетичні твори тих часів не збереглися, що у багато разів підвищує цінність «Слова».
Під час заходу, що супроводжувався аудіо- та відеопоказом, відвідувачі закладу дізналися про історію знахідки рукопису «Слова» та про його наступну втрату, почули про запеклі дискусії науковців щодо авторства поеми, місцезнаходження річки Каяли, де відбулася битва русичів та половців, щодо автентичності великого твору (чи є він підробкою, чи ні). І всі з великим задоволенням, звичайно ж, прослухали милозвучні рядки з поеми, які підносять слухача до висот великої культури всіх часів та народів.

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

Вверх