arch

Бібліовісті

«Шах, мат, нічия»

 shahmaty

Гра-розвага

Традиційно в літній період фахівці Харківської обласної бібліотеки для дітей щодня відвідують літні пришкільні табори Харківщини. До уваги відпочиваючих пропонується цілий калейдоскоп заходів. Це і літературно-ігрові подорожі, і вікторини, і бесіди, і віртуальні подорожі, і пізнавально-ігрові заходи. Також у таборах створені бібліотечні пункти.

Основна мета: підвищити статус книги, читання, ролі бібліотеки в організації дозвілля дітей та підлітків. Вивести книгу і читання за рамки бібліотеки, показати можливості бібліотеки в читацькому розвитку дітей і підлітків.

25 та 26 липня відпочиваючі оздоровчих таборів «Ромашка» та Обласного багатопрофільного санаторію грали й розважалися під час заходу «Шах, мат, нічия», відкриваючи для себе усі можливі сторони цієї захопливої інтелектуальної гри.

На початку зустрічі за допомогою фахівців обласної бібліотеки для дітей присутні здійснили подорож у давноминулі століття, коли ця гра мала назву «чутаранга», прослухали легенди про неї, дізнались історію виникнення, згадали відомих гросмейстерів – чемпіонів з гри в шахи. Після цього занурились безпосередньо у правила гри, з’ясували значення термінів «стратегія», «шах», «мат», «рокіровка», «вилка», «міттельшпиль», «ендшпиль» та інших. Діти по черзі називали фігури, зрозуміли, чому пішак не є фігурою, скільки гравець отримує балів за кожну побиту ним шахову фігуру супротивника. Найбільше вражень було від ігор: розгадували хрестослів, відповідали на питання вікторини, самостійно грали в шахи під супроводом ведучої бібліотекаря. Накреслене на асфальті кольоровою крейдою поле зайняли діти-фігури, а два обраних гросмейстери намагалися їх пересувати й зіграти партію. Сміх, галас, багато помилок, але навдивовижу яскраві емоції від гри отримали усі присутні.

 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

Вверх