arch

Бібліовісті

Народження Харківського прес-клубу: перші кроки

IREX-Ukraine11 липня 2017 року у Харківській обласній бібліотеці для дітей співробітники публічних бібліотек та представники ОТГ Харківської області зібралися на одноденний інтерактивний тренінг «Робота PR-Клубів бібліотек в умовах децентралізації» в межах проекту ПУЛЬС «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні, що виконується Асоціацією міст України (АМУ) в партнерстві з IREX/Україна (Рада міжнародних наукових досліджень та обмінів) за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Любов Квасюк, менеджер проекту «ПУЛЬС», розповіла присутнім про проект, важливість децентралізації, чому вона потрібна, чого від неї очікувати й як виглядатимуть об’єднані територіальні громади, зазначивши, що на сьогодні у Хмельницькій області створено 26 ОТГ, а у Харківській лише 5. «А як працюватиме бібліотека в умовах децентралізації, залежить від вас, бібліотекарів», – зауважила Любов Квасюк, навівши приклад, коли від бібліотеки її територіальна громада відмовилась, але згодом, ця бібліотека почала співпрацювати із трьома ОТГ одночасно.На тренінг було запрошено почесного гостя Тітова Миколу Ілліча – першого віце-президента – виконавчого директора Асоціації органів місцевого самоврядування Харківської області, депутата Харківської обласної ради, члена постійної комісії з питань місцевого самоврядування. Він говорив про плюси і мінуси адміністративно-територіальної реформи, пояснив слухачам про особливості взаємодії громади і органів влади в нових умовах, про необхідність створення відповідної законодавчої бази для того, щоб відбулися зміни в суспільстві, як того потребує громада. Аудиторія активно ставила актуальні для них запитання, на які Микола Ілліч надавав вичерпні відповіді.

Долучилась до дискусії і Вікторія Березка – журналіст Харківського об-
ласного радіо, яка порушила питання про статус закладів освіти, медицини і культури у новостворених діючих громадах. Наостанок Микола Ілліч подарував бібліотеці нові видання з питань
адміністративно-територіальної реформи, які можуть використовувати у роботі представники ОТГ та фахівці публічних бібліотек.

Завдяки спілкуванню та жвавому обговоренню найбільш болючих і проблемних питань існування закладів культури у майбутніх громадах, вдалося спонукати бібліотекарів й представників ОТГ до активної участі у житті громади та місцевому самоврядуванні, досягнуті конкретні домовленості щодо подальшої стратегії і напрямків діяльності PR-Клубу.Одним з компонентів проекту є підвищення обізнаності громадян щодо реформи місцевого самоврядування через залучення місцевих громадських організацій, бібліотек та ЗМІ. І з останніми, працюватимуть прес-клуби бібліотек. Саме тому на тренінгу окрема увага була приділена роботі зі ЗМІ та написанню прес-релізів, пост-анонсів, слухачі дізналися загальні відомості та мали спробу самостійно написати свої прес-релізи, розподілившись на групи, вигадавши тему й цільову аудиторію.За словами Валерії Здибель, керівника Слов’янського піар-офісу сучасних бібліотек, децентралізація може надати нові можливості бібліотекам для того, щоб перетворитися на сучасні інформаційні центри, своєрідні майданчики і ретранслятори актуальних ідей і реформ, що відбуваються в українському суспільстві. Відвідувачам тренінгу було презентовано приклади історій успіху, які насправді надихають і підштовхують до дій.Наостанок було обрано керівників новоствореного Харківського прес-клубу проекту «Пульс», якими стали Саліна Наталя Юріївна – зав. сектором розвитку бібліотеки та зв’язків із громадськістю та Ляшенко Світлана (Зміївська ЦБС).

1 2 3

 

 

 

 0007

 

 

 

 

 

 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

Вверх