arch

Бібліовісті

«Японське мистецтво у долонях дітей»

 

 

DSC 207730 травня 2017 р. у Харківській обласній бібліотеці для дітей організували мандрівку до таємничої Японії: читачі мали можливість зустрітися з улюбленими літературними героями японської дітлашні, побачити квітучу сакуру та кусудаму-лілію, а також інші роботи, виконані у різноманітних японських техніках руками талановитих українських дітей. Це й не дивно, адже саме цього дня відбулося підбиття підсумків обласного Марафону-конкурсу «Японське мистецтво у долонях дітей», у якому взяли участь вихованці 6-и закладів інтернатного та санаторного типу Харкова й області.

DSC 2069 DSC 2073
DSC 2095 DSC 2126.1

Бібліотечний «Театр на колесах» традиційно порадував присутніх виставою, під час якої вони здійснили подорож Японією та Україною, пограли в ігри з Мавкою та потоваришували із паном Коцьким й котом Місяцем.

Закохатися у дивну далеку країну і дорослим, і дітям допомогла людина, яка особисто 9 разів була у Країні Вранішнього Сонця, – Світлана Борисівна Рибалко, завідувач кафедри мистецтвознавства, літературознавства та мовознавства Харківської державної академії культури, доктор мистецтвознавства, професор.

Як досвідчений знавець японської культури, Світлана Борисівна розповіла про красу людських стосунків, тонкощі культурного сприйняття традицій Японії на прикладі використання віяла. Виявляється, вони відрізняються не лише матеріалом чи малюнком, а й призначенням. Бувають віяла для побуту, для танцю, віяло-таця для їжі й навіть для побажання добра! Також, одягнена у вишукане кімоно з візерунком дракона, досвідчена сходознавець розповіла про особливості національного чоловічого та жіночого японського одягу. А щоб зустріч запам’яталася надовго, за найкращі роботи у техніці «орігамі» шановна гостя подарувала учасникам конкурсу набори японського паперу для творчості.

Під час урочистого нагородження переможці та лауреати отримали грамоти й смачні подарунки за участь у конкурсі, який тривав півтора місяці. Упродовж цього часу вихованці Обласного дитячого психоневрологічного санаторію №1, Обласного дитячого багатопрофільного санаторію, Обласного СНВК № 1, спеціальної ЗОШ-інтернату №3,СНВК № 7, ХОЦСПРД «Гармонія» разом із своїми вчителями та керівником бібліотечного гуртка «Зумійка» створювали надзвичайної краси роботи у таких техніках: «осіе», «орігамі», «модульне орігамі», «кусудама», «кінусайга», «ікебана», «кімекомі», «сорубобо», «кокесі», «терімен», «канзаші», «фурошикі», «юбінукі», «амігурумі».

Виставка «Японське мистецтво у долонях дітей» триває, запрошуємо всіх бажаючих переглянути неймовірної краси речі і насолодитися витворами дитячої уяви!

 

 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

Вверх