arch

Бібліовісті

«Дитинство за колючим дротом»

osventcim-kontclager-nemetckie-kontclagerya-vtoraya-mirovaya-vojna-40637159975111 квітня, у Міжнародний день звільнення в’язнів фашистських концтаборів, увесь світ з болем згадує надлюдську жорстокість, якої зазнали полонені у роки Другої світової війни. Разом з фахівцями бібліотеки до памя'тних заходів  приєдналися і наші читачі, учні 10-11 класів ЗОШ №150, які на уроці-реквіємі гортали болісні сторінки історії.

___________________________________________

 Школярі дізнались, що усього на території Німеччини та окупованих нею країн діяло понад 14 тисяч концтаборів. За зізнаннями самих есесівців, в’язень, тривалість життя якого в таборі складала менше року, приносив нацистам майже півтори тисячі рейхсмарок чистого прибутку. За роки війни через табори смерті пройшли 18 мільйонів чоловік, з них 5 мільйонів – громадяни колишнього Радянського Союзу.
«Дитинство за колючим дротом» – саме так називалася зустріч, адже не лише на долю чоловіків і жінок випали тяжкі випробування. Найстрашніші враження від пережитого в роки війнизалишилися у дітей-в’язнів.
Старшокласники вжахнулися від почутих фактів та побачених фотографій. Ув'язнених  дітей не лише нещадно експлуатували на військових об'єктах третього рейху, на секретних заводах і полігонах, а й використовували для проведення нелюдських медичних експериментів…
Червоною ниткою через весь захід пройшла думка про те, щоб такі жахіття більше ніколи не мають  повторитися. «Щоб не повторилося», – відлунювало в серцях читачів.

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

Вверх