arch

Бібліовісті

Центральна бібліотека Дортмунда

IMG 7063 1  Якщо ви колись приїдете до німецького міста Дортмунд, то побачите, як зовсім поруч з вокзалом починається пішохідна зона. Вітрини магазинів, фонтани, незвичні скульптури, дикі кролики прямо на тротуарах ... І велика скляна будівля, що нагадує перевернутий усічений конус чи скляний барабан. Це – центральна бібліотека. Сюди, удвох з дев'ятирічним Муром, ми йдемо досліджувати новий простір.

 


IMG 7065 1  Увесь перший поверх, за розмірами більш схожий на виставковий зал або авіаційний ангар, – це дитячий сектор. На двох верхніх поверхах і дітям, і дорослим можна шукати альбоми з мистецтва, наукові дослідження або просто книги для задоволення.
  Що може стати у пригоді людям будь-якого віку у німецькій бібліотеці?
  Ми побачили наступне:
– легко знайти собі книгу або аудіокнигу для читання і читати прямо тут – або забрати її додому;
– відшукати музичний диск і відпочивати, слухаючи в навушниках Бетховена;
– взяти напрокат настільну гру – або спробувати грати в неї прямо тут і зараз з компанією друзів;
– перепочити, лежачи або сидячи;
– погодувати малюка або поміняти підгузок чаду;
– поспілкуватися або проконсультуватися.
IMG 7067 1  Для того, щоб це все було просто зробити, перший поверх організований так. Персонал бібліотеки сидить за невисокими столами та відповідає на усі питання у світі, але розібратися можна й самим: навколо досить багато комп'ютерів з катаIMG 7096 1логами та картами, щоб було легко дістатися до потрібного предмета – книги, збірки коміксів, диска або гри. Стелажі з книгами досить низькі, до верхніх полиць легко дотягнутися людині зростом 1 м 20 см та вище. Є міні стільці, на які можна стати тим, хто нижчий. З подивом побачили книги, написані IMG 7068 1різними мовами. Крім полиць, є ящики з книжками для тих, хто молодший, вони розсортовані за темами. Музичні диски стоять на IMG 7075 1окремих стелажах, відеофільми – поруч. Є великі розділи коміксів і настільних ігор. Усюди столи та столики, стільці й симпатичні лавочки. Можна взяти собі крісло-грушу або видертися на великий м'який ступеневий кут, де можна сидіти, лежати, безшумно стрибати – і зручно читати. Зайти в бібліотеку і читати можна будь-кому безкоштовно, а ось щоб взяти книгу, дисIMG 7069 1к або гру додому, доведеться оформити абонемент (35 євро на 2 роки). Здається, тут можна залишитися надовго, але о сьомій двері бібліотеки зачиняються до ранку.
  На знімках: фасад бібліотеки, книжки, диски, ігри та український

відвідувач.

IMG 7066 1IMG 7070 1

 

 

 

 

 

 

 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

Вверх