Видання 2011 року
Балаклія: краєзнавчий дайджест / Харківська обласна бібліотека для дітей; уклад. В. В. Лопата; ред. С. М. Загревська. – Х., 2011. – 7 с.
Вивчаючи історію районів Харківщини не перестаєш захоплюватись їх дивовижною історією, талановитими земляками, унікальними пам'ятками та мальовничими краєвидами. Отже, пропонуємо вам разом з нами, на сторінках краєзнавчого дайджесту здійснити подорож в минуле та сьогодення Балаклійського району – найбільшого за площею у Харківській області.
Марія Степанівна Вольвач: біобібліографічна пам'ятка / Харківська обласна бібліотека для дітей; уклад. Г. Ю. Чебослаєва; ред. С. М. Загревська. – Х., 2011. – 4 с.
Ім’я Марусі Вольвачівни належить до маловідомих українських митців. Її поезія і проза випадає із загального контексту класичної української літератури кінця ХІХ — початку ХХ ст. Як назвав її письменник В. Пепа «Катерина Білокур у літературі». Може, так і залишилися б в архівах і старих журналах яскраві та самобутні поезії талановитої письменниці, якби не її земляк, літературознавець Іван Максимович Лисенко.
Призначається для читачів старшого шкільного віку та організаторів дитячого читання.
Журналу Веселі картинки – 55: інформаційний лист / Харківська обласна бібліотека для дітей; уклад. В. В. Лопата; ред. С. М.Загревська. – Х., 2011. – 3 с.
У цьому році популярному журналу виповнюється 55 років. Пропонуємо тобі дізнатися про створення журналу, та історію знайомства веселих чоловічків.
Слухайте голос орлиних пір'їн: рекомендаційний список літератури про індіанців: для читачів середнього шкільного віку / Харківська обласна бібліотека для дітей; уклад. Н. М. Збруєва. – Х., 2011. – 7 с.
Напевно, немає на планеті людини, яка б зовсім не уявляла собі, хто такі індіанці. Ця тема виявилася однією з найкращих для письменників, поетів, шукачів пригод та дослідників.
Тож пропонуємо поринути у світ, де мешкають аборигени Америки, дізнатися про історію їх звичаїв, побуту та життя.
Що за диво ці казки: рекомендіційний список літератури для дітей молодшого шкільного віку / Харківська обласна бібліотека для дітей; ред. С. М. Загревська; уклад. Н. М. Збруєва. – Х., 2011. – 8 с.
Казка була та залишилась найпопулярнішим видом мистецтва і до сьогоднішнього дня дає людині величезну естетичну насолоду. Казки ключниці Пелагеї слухав письменник Сергій Аксаков, казки камердинера Миколи – Дмитро Григорович. О. Пушкін, М. Некрасов, Л. Толстой – віддавали данину любові народній казці.
Під враженням від казок няньки Орини Родіонівни Пушкін писав своєму брату з Михайлівського: "Вечером слушаю сказки – и вознаграждаю тем недостатки проклятого своего воспитания. Что за прелесть эти сказки! Каждая есть поэма!”
Для дітей молодшого шкільного віку, батьків та організаторів дитячого читання.
Книги-ювіляри : бесіди про книги : для дітей молодшого шкільного віку / Харківська обласна бібліотека для дітей ; уклад. В. В. Лопата ; ред. С. М. Загревська. – Х., 2011. – 5 с. – (Вип. 1).
Інформаційний випуск «Книги – ювіляри» познайомить читачів з книгами, які є ювілярами 2011 року.
Книги-ювіляри – 2011 : бесіди про книги : для дітей середнього та старшого шкільного віку / Харківська обласна бібліотека для дітей ; упоряд. В. В. Лопата ; ред. С. М. Загревська. – Х., 2011. – 5 с. – (Вип. 2).
Видання познайомить з трьома чудовими книжками-ювілярами, які вже понад століття не втрачають своєї популярності:
• «Останній із Могікан» Фенімора Купера;
• «Собор Паризької Богоматері» Віктора Гюго;
• «Записки Шерлока Холмса» Артура Конан Дойля.