Український Андерсен – Всеволод Нестайко

30 січня Всеволоду Зіновійовичу Нестайку – відомому українському дитячому письменнику, улюбленцю мільйонів–виповнилося б 85 років. Письменник пішов з життя у серпні 2014 року, не доживши до свого ювілею менше півроку.
Харківська обласна бібліотека для дітей долучилася до проведення святкувань, які проходили з нагоди дня народження прозаїка у Обласному центрі культури і мистецтва. Саме там відбулася інтерактивна розважально-пізнавальна програма «Український Андерсен – Всеволод Нестайко».

На гостей свята, серед яких почесне місце займали учні 5-х класів ЗОШ № 60 м. Харкова, чекала цікава і пізнавальна програма, наповнена піснями та музикою, переглядом відеофрагментів з екранізацій творів письменника. Звичайно, дітям також сподобалося брати участь в іграх і конкурах, унагороду за які команди юних шанувальників творчості В.Нестайка одержали заохочувальні призи від бібліотеки.
Яскравим доповненням до свята став анонс новинок з фондів Харківської обласної бібліотеки для дітей, представлених на книжковій виставці «Країна мрій В. Нестайка». Бібліотекарі згадалиранні, добре відомі широкому загалу, твори В. Нестайка, серед яких «Незвичайні пригоди в лісовій школі», «В Країні сонячних Зайчиків» (1959), «Робінзон Кукурузо» (1964), «Тореадори з Васюківки» (1973), «Одиниця з обманом» (1976) «Чудеса в Гарбузянах», і зазначили, що вони недарма увійшли до золотого фонду дитячої літератури, а дже завжди цікаві і затребувані серед читацької аудиторії бібліотеки. Приємно, що й книжки, які нещодавно з’явилися у фондах ХОБД: повість-казка «Чорлі»; детективна казка «Ковалі Щастя, або Новорічний детектив»; повість-казка «Чарівні окуляри» та інші твори письменника, представлені на виставці, теж викликали цікавість гостей свята. Діти залюбки гортали їх сторінки і навіть фотографувалися з книжками на пам'ять, а також виявили бажання завітати до бібліотеки, щоб записатися і взяти їх додому.
У одному зі своїх інтерв’ю Всеволод Зіновійович сказав: «Користуючись нагодою, хочу закликати батьків – обмежуйте дітей у перегляді телепрограм! Привчайте їх до книжки! Особливо дошкільнят і молодших школярів, на яких ще впливає ваше слово. …якщо вони не почнуть читати українською в молодших класах, то потім, уже дорослих, українська література їх не поверне. Адже все закладається ще в дитинстві».
А щесучасний класик дитячої літератури вважав : «… що незалежність України, як не дивно, залежить від української дитячої літератури. Якщо діти не читатимуть книжок українською мовою – вони не знатимуть рідної мови, не стануть українцями, і їм та незалежність буде до ґудзика. На уроках у школі добре вивчити мову неможливо. Одна справа вивчити те, що задано, а зовсім інша читати iз захопленням книжку, яка подобається».
Шановні діти та дорослі, Харківська обласна бібліотека для дітей запрошує вас у «Країну мрій В. Нестайка». Чекаємо за адресою: вул. Артема, 43.

 

Вверх