Рідна мова: нетаємні таємниці

 

 

"Рідна мова: нетаємні таємниці" - це ще не апробований проєкт бібліотеки, покликаний допомогти усім, хто надихається рідною мовою й бажає щораз розкрити її таємниці.

 

Випуск 4
 
Фразеологізм
 
 
Фразеологізм — стійке словосполучення, що виступає в мові як неподільний за значенням вислів.
Фразеологізми надають мові яскраве емоційне забарвлення. Основна особливість фразеологізму полягає в тому, що він, незалежно від того, скільки слів до нього входить, виражає одне поняття і вживається в мові як готова одиниця.

Читати далі

Харків очима видатних особистостей

   Сьогодні, у час, коли наше рідне місто Харків піддається нещадним обстрілам, а деякі райони стоїть у руїнах, ми не перестаємо пишатися його красою і величчю. Є чимало видатних особистостей, які мешкають чи побували свого часу у місті, на яких наш красень Харків справив незабутнє враження. Серед них - Леся Українка. Такий літературний псевдонім Лариса Петрівна Косач обрала собі не випадково. Вона була справжньою патріоткою своєї Батьківщини, а її творчість наповнена любов'ю до рідної землі. Весна - одна з найулюбленіших пір року поетеси. Саме навесні, у квітні - травні 1889 року, разом з матір'ю 18-річна Леся мешкала у нашому краї. "Я з утіхою згадую своє перебування у Харкові”, – написала вона у листі до бабусі Єлизавети Драгоманової. Ми також з великою приємністю згадуємо про візит поетеси на Харківщину, яку вона прославила на весь світ у новелі (спогаді) “Весняні співи". У 1894 році Леся напише поезію "Давня весна". Можливо, у цьому вірші також згадується харківська весна, якою її запам'ятала юна Українка?

 

 

Колектив «МЕРЕЖКА»

     Зима багата на свята та звичаї, які збереглися й дійшли до нас з давніх-давен. Один з таких – колядування, щедрування, посівання – пісні-віншування із побажанням добра, злагоди, добробуту господарям, які супроводжувалися певними діями. У Бібліотеці на Алчевських 13 січня, на Маланку, або Щедрого вечора, у переддень Старого Нового року до бібліотеки завітав зразковий фольклористично-етнографічний художній колектив «МЕРЕЖКА», створений на базі гімназії№6. Перевдягнені в різних персонажів – Козу, Діда, Міхоноши під керівництвом заслуженої артистки України Мирослави Семенової, солістки фольклорного гурту «Муравський шлях», діти співали щедрівки й колядки, вітали зі святами, бажали злагоди, добробуту, любові та здоров’я. Керівник колективу розповіла про традиції водіння кози, етнографічну народну культуру та збереження й збирання фольклору. Послухайте і ви цих давніх українських пісень.

Добрі історії для малечі

 

 

Читаємо оповідання
"Я теж умію кататися на велосипеді" 
Астрід Ліндгрен
 
 
  Лотті вже виповнилося 5 років, але усі чомусь вважають, що вона ще маленька для двоколісного велосипеда. Що ж, доведеться Лотті тишком узяти великий велосипед тітоньки Берг та довести, що вона вміє кататися на справжньому велосипеді...

 

 

Читати далі

"Україна-Грузія. Сила мистецтва" - виставка-діалог в межах міжнародного проєкту

 

 

 
258867843 4943251139018630 5988854891119832276 n19 листопада у Бібліотеці на Алчевських було грандіозне відкриття міжнародної виставки «Україна—Грузія: сила мистецтва». У гості до бібліотеки завітали директор Спеціалізованого навчального закладу «Дитяча школа мистецтв №3» Вікторія Петрівна, викладачі, учні, а також усі, кому не байдуже мистецтво. На відкритті лунали українські та зарубіжні мелодії у виконанні учнів школи. Юні митці занурилися в атмосферу Грузії завдяки підготовленим фахівцями бібліотеки інформаційним матеріалам. Висловлюємо щиру вдячність школі мистецтв №3, її викладачам, керівництву та дітям, які створили для всіх таке свято.
 

 

Вверх