Конкурси

Анонс

Шановні наші юні читачі!

1 лютого 2018 року стартує конкурс «Найкращий читач України-2018» !

Бажаємо всім натхненного читання, нових творчих знахідок – і нехай переможе сильніший.
Конкурс проводиться на базі публічних (загальнодоступних), у тому числі спеціалізованих бібліотек для дітей, а також бібліотек загальноосвітніх навчальних закладів у три етапи.

Положення про конкурс

 


 

Міжрегіональний дитячий
мистецький конкурс листівок
«Дім. Родина. Батьківщина»

 

На виконання Указу Президента України від 03.12.2015 № 675/2015 «Про відзначення 25-ї річниці незалежності України» та сприяння реалізації Загальноукраїнського проекту культурної інтеграції «Український Донбас» (наказ Міністерства культури України від 30.12.2015 № 1126) проводиться міжрегіональний дитячий конкурс листівок «Дім. Родина. Батьківщина».

Організатором Конкурсу виступає ОКЗ «Харківська обласна бібліотека для дітей» (далі – ХОБД) за підтримки Департаменту культури і туризму Харківської обласної державної адміністрації.

Конкурс є відкритим і проводиться за участі дітей, що мешкають у Харківській, Донецькій та Луганській областях.

Мета Конкурсу – виховання любові до Батьківщини, формування у дітей громадянських патріотичних почуттів, національної свідомості, поваги до сімейних цінностей та традицій, розвиток творчого потенціалу дітей, підвищення значення дитячих бібліотек у процесі соціальної адаптації дітей.

Основним завданням Конкурсу є розвиток міжрегіонального культурного партнерства.

У Конкурсі беруть участь діти трьох вікових категорій з Харківської, Донецької та Луганської областей:

  • 5-9 років (дошкільники, учні 1-4 класів)
  • 10-12 років (учні 5, 6, 7 класів)
  • 13-16 років (учні 8, 9 класів).

У номінаціях:

    1. Паперова листівка.

    2. Фотолистівка.

    3. Електронна листівка.

Конкурс проводиться у березні-серпні 2016 року.

Роботи мають надсилатися з коротким повідомленням про автора: прізвище, ім’я, вік, домашня адреса, телефон, школа, клас.

Листівки надсилаються до організаційного комітету за адресою: 61002, м. Харків, вул. Алчевських, 43, Харківська обласна бібліотека для дітей;  фото- та електронні листівки – за електронною адресою: Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра. з поміткою «Конкурс «Дім. Родина. Батьківщина» не пізніше 20 липня. Дата визначається за позначкою на поштовому штемпелі.

Урочиста церемонія нагородження переможців та дипломантів Конкурсу з врученням дипломів та призів відбудеться на ІІ-му обласному патріотичному форумі   (IV кв., м. Харків).

 

Положення про конкурс

 


 

 

До уваги всіх!!!


poster-001 iШановні наші юні поціновувачі книжки і читання!

1 лютого 2016 року розпочав свій новий відлік найулюбленіший конкурс «Найкращий читач України» і змагання за подорож до Львова  на фестиваль «Книгоманія».  Бажаємо всім натхненного читання, нових творчих знахідок – і нехай переможе сильніший.

Тож  «На старт!».

Журі

ПОЛОЖЕННЯ про проведення обласного етапу Конкурсу дитячого читання «Книгоманія» («Найкращий читач України – 2016») 

 

 


 

 «Мрії про Україну: дитячий погляд»

 

novunu 160310 den nezav 2

Національна бібліотека України для дітей спільно з Фондом Миколи Томенка «Рідна країна» оголошують про початок конкурсу дитячої творчості «Мрії про Україну: дитячий погляд».

Конкурс проводиться з 01 березня по 24 серпня 2016 року у два тури:

  • перший – з 01 березня по 28 червня на обласному рівні;
  • другий – з 29 червня по 24 серпня в місті Києві.

Учасники конкурсу готують роботу (прозовий, поетичний твір або малюнок), яка має бути гарно оформленою, за змістом і жанром відповідати темі авторського бачення майбутнього України.

До участі в конкурсі запрошуються діти 10-16 років.

Харків'яни та мешканці Харківської області, долучайтеся до конкурсу та надсилайте свої роботи до Харківської обласної бібліотеки для дітей до 10 червня 2016 року.

Нагородження переможців конкурсу відбудеться напередодні Дня незалежності України у Національній бібліотеці України для дітей.

Положення про перший (обласний) тур конкурсу дитячої творчості
«Мрії про Україну: дитячий погляд»

 

novunu 160310 111

 

 


 

Конкурс історичних міст України

p18f2ecjor1huk14o51gvidng17dun


1 березня стартував прийом заявок на участь у V етапі Всеукраїнської акції «7 чудес України». У новій акції «7 чудес України: історичні міста та містечка» буде визначено населені пункти, що можуть продемонструвати своє історико-архітектурне обличчя та мають туристичну інфраструктуру для відвідувачів.

Докладніше


V Конкурс дитячого цифрового малюнка «iParus»

парус

 

 

 


Конкурс присвячений ювілейним датам 2016 р:

• 140-річчю від дня видання роману «Пригоди Тома Сойєра» Марка Твена,

• 125-річчю від дня народження письменника, драматурга О.М.Волкова (повість "Чарівник Смарагдового міста"),

• 95-річчю від дня народження Станіслава Лема,

• 85-річчю від дня видання роману «Золоте телея» І. Ільфа та  Є. Петрова,

• 45-річчю від дня видання книги «Пригоди Незнайка та його друзів» М.М.Носова.

Дати проведення конкурсу: з 1 ноября 2015 года по 15 июля 2016 года.

 


 Всеукраїнський дитячий конкурс
„У пошуках літературних талантів”


kuyghjioЗ нового року стартував щорічний Всеукраїнський дитячий конкурс «У пошуках літературних талантів». Узяти в ньому участь можуть діти й молодь віком до 18 років.
Мета конкурсу: пошук літературних талантів серед дітей. Розвиток нових поколінь української літератури. Вшанування пам’яті великої української письменниці Лесі Українки.

Положення про конкурс

 


 

logotip

ХIХ Міжнародний фестиваль

дитячої творчості "Золотий лелека".


Увага! Вперше оголошено конкурс авторських дитячих літературних творів. Твори подаються на розгляд журі до 01.06.2016 на електрону адресу фестивалю Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

 


 4

 

Мета соціального проекту:

- створити платформу для реалізаціі пісенних талантів дітей та молоді з функціональними обмеженнями;
- сприяти самоствердженню дітей та молоді з обмеженими можливостями та інтеграціі  їх в суспільство;
- привернути увагу громадськості до проблем дітей та молоді з функціональними обмеженнями;
- створення нового обличчя міста Вінниця - успішного,доброзичливого,відкритого до співробітництва,туристичного регіону з курортними місцями відпочинку.

 
 

 
 
gerojТриває прийом робіт на книжковий пітчинг. Поспішайте!

За кордоном є Свинка Пеппа, Гаррі Поттер, Мумі-Тролі та інші герої. А яких сучасних персонажів маємо ми? На кого можуть рівнятися українські дітлахи? Яка література прищеплює вічні цінності та розповідає зрозумілою мовою про важливі речі?
Видавництво «Основи» та «Книголав» від 1+1 media запрошують усіх охочих відправити свої ідеї на книжковий пітчинг та взяти участь в унікальному проекті. Мета проекту – створення книжки про справжнього героя, котрого полюблять найменші українці. Прийом робіт триває до 22 лютого 2016 року, і кожен має шанс розповісти Україні про свого персонажа.
Варто лише зайти на сайт та надіслати: легенду героя або опис його світу, одну історію/казку/оповідь про героя, відеопрезентацію образу свого героя на тему «Чому його мають полюбити?».
Оцінюватимуть роботи професійне журі та відвідувачі сайту. На підставі цих двох оцінок оберуть 10 фіналістів. Окрім того, дитяче зіркове журі пітчингу перевірить ідеї на міцність у серії краш-тестів.
Детальніше про пітчинг «Книголав», умови участі та етапи можна дізнатися на офіційному сайті проекту: http://media.1plus1.ua/pitching/

Напиши листа собі 45-річному
 
 Укрпошта розпочинає молодіжний конкурс творів епістолярного жанру.

45Шановні діти та батьки! Якщо ваша дитина проявляє цікавість до писемності, запропонуйте їй взяти участь у конкурсі, який організовує Укрпошта.
З 15 жовтня 2015 року Укрпошта запрошує школярів від 10 до 15 років взяти участь у національному етапі 45-го Міжнародного молодіжного конкурсу творів епістолярного жанру «Напиши листа собі 45-ти річному», який проводить Всесвітній поштовий союз.
Мета конкурсу – розвивати у молоді уміння формулювати та висловлювати свої думки, пробуджувати в них бажання писати листи, привернути увагу до тієї важливої ролі, яку відіграють поштові служби. Конкурс буде проведено на регіональних, національному та міжнародному рівнях.
Надсилайте конкурсні роботи на адресу Вашої місцевої дирекції Укрпошти із позначкою на конверті «Конкурс ВПС». Ознайомитись з адресами дирекцій можна на сайті Укрпошти.
Національний конкурс відбувається в два етапи:
регіональний етап – проводиться з 15 жовтня 2015 року до 30 січня 2016 року. В цей період конкурси організовують дирекції Укрпошти в усіх областях України.
фінальний етап – триватиме з 01 березня до 15 квітня 2016 року. Розглядатимуться твори, що посіли перше місце в кожній дирекції Укрпошти.
Переможців національного конкурсу Укрпошта оголосить 30 квітня 2016 р. На них очікують такі грошові премії:
І місце – 5 тис. грн;
ІІ місце – 3 тис. грн;
ІІІ місце – 2 тис. грн.
Творча робота переможця національного конкурсу відправлятиметься на оцінювання журі Міжнародного конкурсу. Переможці Міжнародного конкурсу отримають золоту, срібну і бронзову медалі за перше, друге і третє місце відповідно. Дитина, яка отримає золоту медаль, також нагороджується поїздкою в м. Берн (Швейцарія), де проведе незабутню подорож у супроводі організаторів конкурсу.

Положення про конкурс
Анкета учасника
 

 
 
 
«Найулюбленіші літературні герої»:
нагородження фіналістів конкурсу від Обласної бібліотеки для дітей

 

15 липня 2015 р. об 11.00 у читальній залі Харківської обласної бібліотеки для дітей відбудеться нагородження учасників конкурсу дитячої творчості "Найулюбленіші літературні герої", приуроченого до Міжнародного дня захисту дітей.
 

Положення


 

Обласний етап Конкурсу  дитячого читання
«Найкращий читач України – 2015»

 

Читати далі 

ПОЛОЖЕННЯ про проведення обласного етапу конкурсу дитячого читання «Найкращий читач України – 2015»

Склад журі обласного етапу Всеукраїнського конкурсу «Найкращий читач України – 2015»

  


 

Розпочався Всеукраїнський сімейний конкурс
«Книга пам’яті мого роду»


На Сайт 3580У 2015 році відзначається 70-річчя Перемоги у Великій Вітчизняній війні. З цієї нагоди Українська асоціація працівників бібліотек для дітей, Національна бібліотека України для дітей під патронатом Міністерства культури України за підтримки Державної служби України у справах ветеранів та учасників АТО, Української спілки ветеранів Афганістану, а також Національного видавництва дитячої літератури «Веселка» проводять Всеукраїнський сімейний конкурс «Книга пам’яті мого роду».
Головною метою Конкурсу є формування у підростаючого покоління високої патріотичної свідомості, виховання шанобливого ставлення до пам’яті про Перемогу і ветеранів Великої Вітчизняної війни, збереження та усвідомлення знань про історію свого роду, своїх предків, виховання на цій основі поваги до старших поколінь та їхнього вкладу у відстоювання незалежності України.
У Конкурсі беруть участь діти з усіх областей України у 2-х вікових категоріях:
читачі-учні (вихованці) 6-11 років;
читачі-учні (вихованці) 12-16 років.
Сам же конкурс проводиться у двох номінаціях:  сімейні книги пам’яті та відеокниги.
Конкурс проводиться з 01 січня до 14 жовтня 2015 року у два тури:
перший – з 01 січня до 09 травня на обласному рівні;
другий – з 10 травня до 14 жовтня в місті Києві.
Для проведення першого туру Конкурсу в регіонах України створюються місцеві організаційні комітети та обласні журі, склад яких, згідно з Всеукраїнським положенням, затверджується наказом директора обласної бібліотеки для дітей.
Учасники Конкурсу кожної номінації та вікової категорії разом з батьками готують книгу пам’яті свого роду, яка має бути гарно оформленою, за змістом і жанром за такими напрямами: родинні історії або розповіді про представників родини, які брали участь у Великій Вітчизняній війні — на фронті, в тилу, в партизанських загонах, в підпіллі, були вивезені до Німеччини.
Книга пам’яті в паперовому вигляді має бути виконана на аркушах формату А4 за допомогою різних технік, з використанням будь-яких матеріалів.
Відеокнига виконується в форматі mp3, тривалістю не більше 5 хв. з використанням фотоматеріалів, спогадів.
Обласні журі Конкурсу підбивають підсумки та визначають по 3 переможці першого туру у кожній номінації та віковій категорії до 9 травня 2015 року.  Нагородження буде проводитись під час відзначення 70-річчя Перемоги над фашистськими загарбниками.
Для переможців Конкурсу в кожній номінації та віковій категорії встановлюються перше, друге, третє місця.
Головне журі (м.Київ) оцінює роботи в другому турі, що надійшли від обласних журі, та до 30 вересня 2015 року визначає переможців.
Нагородження переможців Конкурсу дипломами та призами відбудеться під час святкування Дня захисника України 14 жовтня у Національній бібліотеці України для дітей.
Запрошуємо всіх дітей Харківщини віком 6-16 років взяти участь у конкурсі. Всі роботи надсилаються на адресу Харківської обласної бібліотеки для дітей:
м.Харків-61002, вул.Артема, 43.
Останній термін подання робіт – 17 квітня (за позначкою на  поштовому штемпелі).
З усіх організаційних питань звертатися до обласної бібліотеки для дітей за телефоном 700-42-19. Роман Драган

 Положення

Журі


 

 

1304959610 pisma-s-fronta
 
Харківська обласна бібліотека для дітей
Етнографічний музей
«Слобожанські скарби» ім. Г. Хоткевича
Національного технічного університету «ХПІ»
 
ОГОЛОШУЮТЬ

КРАЄЗНАВЧИЙ ФОТОКОНКУРС

до 70-річчя Перемоги
у Великій Вітчизняній війні
«1941–1945: ФОТОІСТОРІЯ
У РОДИННОМУ АЛЬБОМІ»
 

Кожен, хто не байдужий до героїчного минулого своїх близьких та рідних, достаньте старі сімейні фотоальбоми та погортайте їх сторінки. Вдивіться в очі своїх батьків та дідів, згадайте їх бойові та трудові подвиги, які наближали Перемогу у роки Великої Вітчизняної війни 1941–1945 рр. Поділіться своїми спогадами, враженнями та думками з іншими. Візьміть участь у конкурсі.
Мета конкурсу – актуалізація у свідомості наших сучасників історичної пам’яті про події Великої Вітчизняної війни, тобто сприйняття макроісторії крізь призму мікроісторії, оскільки життя звичайних людей не менш важливе для розуміння історії країни, ніж великі битви або біографії полководців чи політичних діячів.
Для участі у конкурсі потрібно надати фотографію людини, зроблену у 1941–1945 рр., а також есе - розповідь про те, що пережила ця людина та чим відзначилась у часи воєнного лихоліття. Треба вказати повністю прізвище, ім’я та по батькові героя оповіді, місце його проживання, роки життя, місце, де було зроблено фото, і рік фотографування. У тексті можуть бути наведені інші фотографії. Есе обов’язково повинно мати назву. Мова українська або російська.
Оформлені у рамках фотороботи форматом 20*30 см приймаються до 25 квітня 2015 р. у Харківській обласній бібліотеці для дітей (вул. Артема, 43, з 9.00 до 17.00). На зворотньому боці рамки  повинні бути вказані дані про автора та про героя фото. Електронну версію фотографій та тексту надсилати за адресою: Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра. .
До роботи додати авторську довідку конкурсанта: прізвище, ім’я, по батькові, навчальний заклад, курс, група або посада (для співробітників) та контактні телефони. Планується електронне видання збірки з кращими роботами; крім того, вони будуть експоновані на виставці до Дня Перемоги.

Довідки за тел.: 700-26-51, 097-92-00-28 (Саліна Наталія Юріївна)  Оргкомітет

 

{jcomments on}

Вверх