arch

Бібліовісті

Мандрівний методист

 

Heidelberg - UniversitätsbibliothekМетодист ХОБД у Гайдельберзькій університетській бібліотеці.
Ганна Зябкова продовжує знайомити з бібліотеками Німеччини.
Зустрічайте 3 репортаж мандрівного методиста.

Гайдельберзька університетська бібліотека (нім. Universitätsbibliothek Heidelberg) Найстаріша університетська бібліотека Німеччини. Заснована 1386 року.
Бібліотеку було засновано 1386 року одночасно з Гайдельберзьким університетом. У кінці 14 — на початку 15 століття при університеті вже існували три бібліотеки: книгозбірня факультету наук і мистецтв, книгозбірня вищих факультетів та книгозбірня при університетській церкві Святого Духа.

Читати далі

Міністерство культури та інформаційної політики України пропонує до громадського обговорення проект Плану відновлення України (в частині культури та інформаційної політики)

298104480 374282871522606 5496234138970965588 n

На виконання пункту 7 Положення про Національну раду з відновлення України від наслідків війни, затвердженого Указом Президента України від 21 квітня 2022 р. № 266/2022 утворено робочу групу з питань культури та інформаційної політики при Національній раді з відновлення України від наслідків війни (далі – Робоча група).

Робочою групою напрацьовано пропозиції та стратегічні ініціативи щодо пріоритетних реформ, прийняття та реалізація яких є необхідними у воєнний і післявоєнний періоди, та підготовлено проект Плану відновлення України (в частині культури та інформаційної політики).

Читати далі

Свобода думки і слова, збирання і поширення інформації в умовах воєнного стану

lek1

4 серпня за запрошенням Національної бібліотеки України для дітей для підвищення правової кваліфікації співробітники ХОБД прослухали лекцію "Свобода думки і слова, збирання і поширення інформації в умовах воєнного стану", яку підготувала суддя Конституційного Суду України Галина Юровська (партнер проведення Всеукраїнського онлайн-конкурсу із правового просвітництва «Конституція для всіх: і великих, і малих»).

Деталі на сайті НШСУ

 

Пресконференція, присвячена підбиттю підсумків Всеукраїнського конкурсу плакатів «Майбутнє планети у наших руках!»

5.08.2022

5 серпня фахівці бібліотеки взяли участь у пресконференції, присвяченій підбиттю підсумків Всеукраїнського конкурсу плакатів до Всесвітнього Дня Землі «Майбутнє планети у наших руках!». Організатор - Національна бібліотека України для дітей. Завідуюча сектором прогнозування та інновацій ХОБД виступила з темою "Реалізація проєкту Харківської обласної бібліотеки для дітей "Зелені легені" та участь юних читачів бібліотек Харківської області у всеукраїнських екологічних конкурсах".

Читати далі

СВІТЛА ПАМ'ЯТЬ Кобзаренко Анастасії Степанівни

СВІТЛА ПАМ'ЯТЬ

изображение viber 2022-08-02 17-31-00-905

 

 Колектив Харківської обласної бібліотеки для дітей висловлює щире співчуває співробітникам НБУ з приводу смерті колишнього директора Кобзаренко Анастасії Степанівни.
Щиро сумуємо з приводу цієї непоправної втрати, поділяємо біль та горе рідних, вас, дорогі колеги. Відійшла у засвіти душа непересічної людини – людини-легенди, людини-епохи, справжньої українки, керманича і подвижника у галузі бібліотечної справи та культури. Численні нагороди свідчать про неабиякі досягнення, якими прославила Анастасія Степанівна нашу державу.
Нехай у нашій пам’яті Анастасія Степанівна назавжди залишиться добрим другом, доброзичливим колегою, надійним порадником, справжнім професіоналом своєї справи. Віримо, що світлі спогади про ту, хто залишив по собі добрі справи та чесно прожив своє життя, завжди будуть сильніші, ніж смерть!
Вічна світла пам’ять нашій колезі й другу!

 


Вверх