arch

Бібліовісті

Календар цікавих свят. Грудень

 

1 грудня

Всесвітній день боротьби зі СНІДом


snid3Синдром набутого імунодефіциту – пізня стадія інфекції, яка спричинена ВІЛ (вірус імунодефіциту людини). Вірус діє так, що імунна система стає дуже слабкою і не може боротися з пухлинами або певними інфекціями. За умови правильного і швидкого лікування ВІЛ у людей не розвивається СНІД. Наразі на планеті близько 38 мільйонів людей є ВІЛ-інфікованими. Тому головною метою цього дня вважається розповсюдження інформації про хворобу.

 

Читати далі

90-ті роковини Голодомору-геноциду


VhtXV1669390787siG44Пам'ять – нескінчена книга, у якій записано все: життя людини, життя країни. Та багато у нашу історію вписано літер кривавими та чорними кольорами. Особливо вражаючі сторінки, де вкарбовано слова: «голод», «голодомор». В Україні пам'ять жертв Голодомору вшановують щороку в четверту суботу листопада.

Читати далі

Правознавчий лікнеп "Знати, щоб захищати: цикл про твої права та гарантії"

Stop Violence - копия

Сьогодні розпочалася Всеукраїнська кампанія «16 днів проти насильства». Вона проводиться щорічно з 25 листопада до 10 грудня.

Акція має на меті привернути увагу до проблем подолання насильства в сім’ях, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок.

 

 

Читати далі

Мандрівний методист

 

БІБЛІОТЕКА ФРАЙБУРГЗЬКОГО УНІВЕРСИТЕТУ
ІМЕНІ АЛЬБЕРТА-ЛЮДВИГА


Ганна Зябкова продовжує знайомити з бібліотеками Німеччини. На часі 12 репортаж мандрівного методиста.


310040813 1197094201021436 1601297302475580665 nAlbert-Ludwigs-Universität Freiburg належить до найстаріших європейських університетів Німеччини, оскільки був заснований у 1457 році.
У 1755 різні університетські бібліотеки були об'єднані в загальні бібліотеки, і був створений новий зал зберігання. З 1768 року там працював штатний бібліотекар.
Створення комісії з придбання літератури в 1795 році, а також професіоналізація бібліотечного керівництва привели до зростання процвітаючої бібліотеки та її інвентарю. Після того, як у 1903 році бібліотека переїхала в будівлю відродження готики, в організації були проведені численні реформи.

Читати далі

День Гідності та Свободи

 

21 листопада - День Гідності та Свободи

33 main

В цей день українці віддають шану патріотизму та мужності громадян, які були учасниками Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013–2014 років і стали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини, національних інтересів нашої держави та прагнень до європейського майбутнього.

Зараз, під час повномасштабної війни з російськими окупантами, українці знову і знову доводять - Свобода та Гідність нас об'єднують і ми вільні творити своє майбутнє.

Пропонуємо згадати доленосні події осені 2004 року та листопада 2013 року – лютого 2014 року й переглянути історичну панораму «Промені гідності». Також ми підготували для вас віртуальну книжкову виставку «Сила нескорених».

 

Вверх