arch

Бібліовісті

Нагородження переможців Міжнародного творчого проекту «Шекспіроmania»

 

Серед низки ювілейних і пам’ятних дат 2014 року знавці та шанувальники літератури у всьому світі вирізняють 450-літній ювілей від дня народження (хрещення) Вільяма Шекспіра. Прізвище видатного поета та драматурга перекладається з англійської як «той, хто погрожує списом», але світ він підкорив не зброєю, а своєю творчістю. Комедії, трагедії, поеми та сонети Шекспіра давно вже не є надбанням одного народу. Шекспір – це духовне надбання людства, особистість світового значення та цінності.

__________________________________________________________________________________________

 

Фото


Серед молоді Харківщини, зацікавленої творчістю Шекспіра, на особливу увагу заслуговує Міжнародний творчий проект «Шекспіроmania», організаторами якого були Харківська обласна бібліотека для дітей (Україна), Новосибірська обласна дитяча бібліотека ім. О. М. Горького (Російська Федерація) та Центральна дитяча бібліотека ім. М. Островського ДУ «Централізована система дитячих бібліотек м. Мінська» (Республіка Білорусь). Учасники проекту, школярі віком від 9 до 17 років, представили роботи в одній або декількох номінаціях: «Шекспір для дітей: Шекспірознавство в картинках і слайдах» − мультимедійна презентація для дітей та «Рік Шекспіра de visu» – створення емблеми або плакату на тему: «Ювілей Шекспіра».
Нещодавно майже півсотні юних шанувальників Вільяма Шекспіра з Харкова і Харківської області, які взяли участь у проекті, разом зі своїми наставниками зібралися у читальній залі Харківської обласної бібліотеки для дітей, щоб підбити результати і вже вкотре поговорити про видатного і містичного класика світової літератури.
Подарунком для юних шекспірознавців став літературний квест по бібліотеці, неймовірні пригоди й неочікувані зустрічі та занурення в епоху середньовіччя.
А почалося усе з оглядової екскурсії.  Примітно, що краще познайомитися з бібліотекою, до якої більшість дітей завітали вперше,  допоміг невидимий та  підступний … Привид. Саме за його участі зникли грамоти переможців. Щоб відшукати заслужені нагороди, діти прослідували   загадковими слідами, розкиданими по всій бібліотеці, але ті вивели їх  до макбетовських IMG 2167Відьом.  Звичайно, розплутати загадковий клубок було нелегко, але діти, взявши на озброєння усі свої знання про Шекспіра і скориставшись логічними ключами, обнишпорили усі потаємні куточки і успішно впоралися з поставленими завданнями.
У той час, коли молодь була захоплена проходженням квесту, увагу дорослих привертала книжкова виставка «Цей загадковий Шекспір», розміщена в читальній залі бібліотеки.
Потомлені, але втішені перемогою, зайнявши зручні місця у залі, присутні подивилися найкращі мультимедійні презентації для дітей про Шекспіра і плакати на тему: «Ювілей Шекспіра», надіслані на конкурс. Потому розпочалася сама церемонія нагородження. Заслужені відзнаки  одержали не лише автори робіт,  а й їхні керівники, наставники, без допомоги яких досягти бажаного результату було б вкрай складно.
Кращі проекти трьох країн представлені в електронному вигляді і розміщені на сайті Харківської обласної бібліотеки для дітей. Вони можуть послугувати пізнавальним і дидактичним матеріалом до вивчення творчості суперечливого і неперевершеного Вільяма Шекспіра, якому судилося бути популярним протягом півтисячоліття і впродовж майбутніх віків.

 

Вверх