arch

Бібліовісті

Зроби власними руками тактильну книжку!

Харківська обласна бібліотека для дітей залучила колектив

Асоціації багатодітних матерів (сімей) м. Харкова «Амма»

до виготовлення спеціальних книжок

для дітей з особливими потребами

3 травня 2014 року співробітники Харківської обласної бібліотеки для дітей разом з  президентом, членами  Асоціації багатодітних матерів (сімей) м. Харкова «Амма» та волонтерами  відвідали перший майстер-клас зі створення тактильних книжок у

_____________________________________________

Харківській громадській організації Центру реабілітації молодих інвалідів та членів їх сімей «Право вибору».  Спеціалісти Центру  мають великий досвід спілкування зі слабозорими та сліпими дітьми. Вони завжди відкриті до співпраці, щиро радіють допомозі небайдужих, тому з радістю відгукнулися на пропозицію бібліотеки організувати майстер-клас зі створення книжок, які знадобляться їм для роботи з відвідувачами.    Керівник організації,  Валентина Антонівна Бутенко, познайомила запрошених гостей з Центром, підготувала електронну презентацію про історію створення тактильних книжок, розповіла про апарат, за допомогою якого друкуються тексти шрифтом Брайля тощо.  Виготовленням тактильних книжок  у Центрі займаються вже близько 10 років, але їхня кількість, на жаль, невелика. Зробити власними руками тактильну книжку – справа непроста, але дуже цікава.   Для цього не потрібно купувати спеціальне приладдя чи  витрачати великі гроші на матеріали. Найважливіше – мати бажання знайти час і включити власну фантазію. Присутні мали можливість переконатися у цьому на власному досвіді, тримаючи в руках та роздивляючись незвичайні книжки. Також вони взяли участь у виготовленні матеріалів для майбутніх тактильних книжок.  Зараз спеціалісти з «Право вибору» працюють над створенням книжки - збірника шрифтом Брайля за мотивами творів В. Сухомлинського, матеріали для якої взяті  з фонду Харківської обласної бібліотеки для дітей. Запрошуємо усіх небайдужих до участі у доброчинній акції зі створення книжок для слабозорих і сліпих дітей. Керувати процесом будуть спеціалісти – співробітники Харківської громадської організації Центру реабілітації молодих інвалідів та членів їх сімей «Право вибору».  Кожна тактильна книжка нестиме світло в серця тих, хто може бачити навколишній світ тільки серцем і кінчиками пальців.           

Зареєструватися для участі в акції можна у Харківській обласній бібліотеці для дітей або за електронною адресою: Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра. , а також за тел.700-26-51, 095-566-8-220.

 

 

 

 

Вверх