У Харківській обласній бібліотеці для дітей консультує психолог.
Якщо перед вами постала проблема психологічного характеру,
яку важко вирішити самотужки,
Ви можете зустрітися з ним у бібліотеці особисто або поспілкуватися у режимі онлайн.
Наш психолог обов’язково дасть кваліфіковану пораду.

Навички ефективного спілкування

35143

В житті людини чимало важливих тем, які щоденно привертають особливу увагу: здоров’я, дружба, сім’я, спілкування… І кожна тема – величезний простір для пізнання та досвіду. Під час психологічних тренінгів, які проходили у червні для відвідувачів пришкільних таборів ХЗОШ № 36 та учнів ХПЛ № 5, підлітки шукали відповіді на актуальні питання:

Що в житті найважливіше?

_______________________________________

Що таке спілкування взагалі і як воно впливає на людину?

Як говорити, щоб тебе зрозуміли вірно?

Як якісно передавати інформацію?

Як зрозуміти, що співрозмовник говорить неправду?

Як досягти успіху у житті?

Щоб налаштуватись на плідну роботу, швидко та приємно розв’язати запропоновані завдання, зустрічі починались з легкої мисленнєвої розминки. Гарний настрій та дружня підтримка дітьми один одного створювали атмосферу невимушеного ефективного спілкування.

На наступному етапі тренували навички якісної передачі інформації. Це виявилося зовсім непросто, оскільки кожна людина переказує певний текст через призму власного досвіду та уявлень, з певним рівнем мотивації. Виконуючи практичні завдання, дівчата і хлопці змогли самостійно відзначити ті важливі правила, яких варто дотримуватись під час міжособистісного спілкування.

З азартом та цікавістю споглядали школярі на своїх друзів, які намагалися розповісти неправдиву інформацію. Вони відмітили певні ознаки, які вказують на те, що людина говорить неправду.

Найвищий рівень майстерності у партнерському спілкуванні продемонстрували учні, які успішно виконали вправу на взаємодію, побудову успішних міжособистісних стосунків. Розв’язати цю складну задачу учасникам вдалося не одразу – їм допомогли друзі-спостерігачі. Під час виконання цього завдання підліткам вдалося пережити цілу палітру почуттів. Ці враження залежали від внутрішньої мотивації: чи піклується людина тільки про себе, чи турбується про успіх і комфорт іншого!

Ще багато цікавого, пізнавального і корисного відбувається на наших заняттях із психологом! Варто неодмінно завітати на ці творчі зустрічі!

Червень 2018 року