У Харківській обласній бібліотеці для дітей консультує психолог.
Якщо перед вами постала проблема психологічного характеру,
яку важко вирішити самотужки,
Ви можете зустрітися з ним у бібліотеці особисто або поспілкуватися у режимі онлайн.
Наш психолог обов’язково дасть кваліфіковану пораду.

Д.Зіцер «Свобода від виховання»

28459173 2024879064466596 780731456 n

Чи знаєте ви, що для гармонійного розвитку дітей потрібна не так педагогіка, як логіка? І що найкраще в житті з дитиною трапляється не завдяки, а всупереч так званому традиційному вихованню?

Досвідчений педагог Діма Зіцер не перший рік вивчає взаємодію дорослих і маленьких людей. У книжці «Свобода від виховання» він розповідає, як повернути радість від спілкування з дітьми, і доводить, що ростити їх – це цікава пригода, а не важкий обов’язок.

«Перед тим як укотре щось заборонити, спитайте себе: «Чому цього не можна?». Людина, що зростає в парадигмі «можна», здатна бачити, слухати, чути…»

 

Є.Герасименко "Тукі та Зукі"

 

27044773 2007980446156458 716084966 nЦя казка була складена для дітей родин ВПО, щоб полегшити їх біль від того, що вони були змушені покинути рідні домівки та переїхати на нове місце проживання.

В книзі розповідається про хлопчика Миколу, чия сім’я мала переїхати до іншого міста. Хлопчик дуже сумував через ці події. Щоб попрощатися із знайомими, Миколка іде до сусіда – дідуся Сашка, який раніше служив капітаном. Під час цієї зустрічі старий капітан пригостив малюка чаєм, а його папуга Енріко розповів одну із своїх неймовірних історій.

Після такої дружньої розмови хлопчикові захотілося побачити нові місця на власні очі і вирушити у нову подорож…

Герої авторської історії діляться досвідом, як пережити втрату рідного дому та віднайти сили для «нового життя», адже «Дім там, де ти, де тебе люблять, де на тебе чекають твої рідні!»

 

 

А.Чапай "Тато в декреті"

Clipboard01111Дуже зворушлива розповідь батька у відпустці з догляду за дітлахами «Тато в декреті» дає гарну можливість  подивитись на власний материнський досвід новими очима. Те, що пересічна мама зазвичай вважає дрібним і неважливим – витримування капризів, недосипання, утома роздратування – раптом починає мінитися новими фарбами маленького подвигу.

Виявляється, що досвід «батьківського щастя» мало чим відрізняється від «радощів материнства». Ті самісінькі тривоги з приводу хвороб, те саме розчулення від уранішніх обіймів, той самий клопіт виховання й така самісінька гордість за дітей. Є тільки одна різниця: тата в декреті – це все ще рідкість. (Р.Радчук)

О.Л.Лаврик, І.В.Ткаченко «Як допомогти дитині стати успішною? Тренінги для батьків»

26696567 2000551193566050 1062826896 n

Як виховати дитину успішною і чи існують критерії успішності? Які помилки призводять до того, що діти припиняють слухатися батьків? Яка любов може зіпсувати дитину? І найголовніше – що робити батькам у стосунках із своєю дитиною?

Відповіді на ці та багато інших запитань ви знайдете у цій книжці. Завдяки їй ви дізнаєтесь про методики виховання дітей в інших країнах, навчитеся самоконтролю та визначите свій тип поведінки, який дзеркально відбивається на малюкові, а також зможете підготувати сина чи доньку до дитячого садка та школи.

Вашому малюкові більше не загрожуватимуть страхи, невпевненість у собі, лінь. Вам залишиться лише спостерігати, яким щасливим і успішним зростає ваш малюк!

 

Л.Шрагіна "15 табу для мамусь і татусів"

22690676 1963679777253192 456745545 oЧому діти не завжди поводяться так, як нам хочеться? Чому їхня поведінка нас дратує? Чому вони часто чинять нам на зло? Чи цілком усвідомлюють такі свої вчинки? Якими внутрішніми мотивами і причинами керуються?

Відповіді на ці запитання – чи не найболючіші для нас, батьків. Але варто пам’ятати: вони, наші діти, не народжуються противними, грубими, зухвалими, деспотичними чи егоїстичними. Вони стають такими, якщо ці риси за певних обставин у спілкуванні з іншими людьми допомагають їм домогтися бажаного. Про те як уникнути прикрих помилок у вихованні, про табу для батьків у спілкуванні зі своїми дітьми йтиметься у цій книжці.