У Харківській обласній бібліотеці для дітей консультує психолог.
Якщо перед вами постала проблема психологічного характеру,
яку важко вирішити самотужки,
Ви можете зустрітися з ним у бібліотеці особисто або поспілкуватися у режимі онлайн.
Наш психолог обов’язково дасть кваліфіковану пораду.

Візитівка психолога

 

Clipboard031  Вітаю Вас на своїй сторінці. Хочу, щоб ця зустріч подарувала Вам задоволення та відповіді на деякі важливі запитання.
    Я – практичний психолог Харківської обласної бібліотеки для дітей, Олена Петрівна Шоно. Працюю з читачами нашого закладу – дітьми від 3 років, підлітками, студентами, дорослими.
   Останнім часом знання з психології стають у нагоді у повсякденному житті кожної людини. Цим знанням не навчають в школі, кожний набуває їх власним шляхом на власному досвіді. Це може бути тривалий і складний процес. Але, якщо бути уважним, то кожна ситуація навчає людину, дає їй важливі знання та формує відповідні навички. Тож, моя задача – допомогти усвідомити власний досвід, зрозуміти, чому може навчити певна ситуація, і знайти можливості для змін.
    Звертайтесь з дитиною, якщо ви спостерігаєте у неї:
• агресивну та імпульсивну поведінку,
• підвищену тривожність, страхи,
• капризи та істерики,
• шкідливі звички (кусання чи гризіння нігтів, смоктання речей),
• підвищену збудливість та гіперактивність, неуважність, непосидючість або замкненість і образливість,
• порушення у розвитку пізнавальних процесів,
• труднощі адаптації в садочку чи в школі,
• шкільну неуспішність,
• труднощі у спілкуванні з однолітками та дорослими,
• низьку самооцінку, невпевненість в собі та інше.
    Для молодших школярів та підлітків провожу групові заняття. На них учасники навчаються ефективно взаємодіяти та спілкуватися, брати відповідальність за свої вчинки, пізнають індивідуальні особливості один одного, створюють незвичайні винаходи, намагаються визначитися з власними пріоритетами і цінностями у житті та майбутньою професією.
    Особливу увагу приділяю роботі з дітьми з особливими потребами. Індивідуальні заняття спрямовані на вирішення комплексу питань: комунікаційних, емоційних, з розвитку пізнавальних процесів.
    В роботі я дотримуюсь принципу, що Дитина – це самостійна особистість, яка заслуговує поваги, визнання й радості від того, що вона є!
    Звертайтесь самі, якщо Ви:
• відчуваєте душевний чи психологічний дискомфорт (невпевненість, сором'язливість, фобії, тривогу, дратівливість, напади гніву, депресію, низьку самооцінку);
• переживаєте особистісну кризу (переїзд, зміна роботи, професійне вигорання та ін.);
• відчуваєте самотність, труднощі в спілкуванні, невлаштованість в особистому житті;
• відчуваєте відсутність взаєморозуміння в сім'ї.
    Питання взаємин дітей і батьків – одне з ключових моментів у сімейних відносинах, актуальне завжди і скрізь. І важливо не тільки порозуміння між батьками та дітьми-підлітками, але й зв'язок з уже дорослими самостійними дітьми. А вміння слухати, бачити, відчувати та поважати потреби один одного формується с самого народження дитини, навіть раніше!
    Якщо Вам важко знаходити спільну мову з власною дитиною, переживаєте непорозуміння у стосунках з чоловіком або дружиною, відчуваєте емоційне напруження, а вирішення поточних питань забирає чимало сил – обирайте шлях змін.Побудувати нові стосунки з іншими та змінити своє життя на краще – справа непроста, але з надійним помічником цей процес стане захопливим і приємним, додасть впевненості і бажаних результатів. А саме:
• Ви зрозумієте і зможете усунути причини внутрішнього конфлікту;
• зможете налагодити стосунки з близькими людьми;
• розвинете навички управління емоційними переживаннями;
• відкриєте в собі джерело життєвих сил і ресурсів;
• отримаєте задоволення від втілення і реалізації ваших бажань та планів;
• зможете прийняти себе і своє життя, брати на себе відповідальність за те, що з Вами відбувається.
    Я володію жестовою мовою. Тож, якщо ви погано чуєте, ми все одно зможемо поспілкуватися.
    У своїй роботі використовую методи і технікигештальт-терапіі, арт-терапіі, казкотерапії, ігрової та пісочної терапії, НЛП.
    Отримайте особисту консультацію за адресою: вул. Алчевських (Артема) 43. Телефонуйте (096) 7276832. Залишайте своє запитання у розділі "Блог психолога – Консультації" на нашому сайті. Звертайтесь за професійною допомогою!

 


    Документи, що свідчать про професійний рівень Олени Шоно:

 

2017 Сертифікат Всеукраїнської тренінгової компанії «Основа» про участь у міжнародній конференції «Сімейна арт-терапія»
2017 Сертифікат Всеукраїнської тренінгової компанії «Основа» про проходження курсу «Метафоричні асоціативні карти»
2016 Сертифікат Національного Педагогічного Університету ім. М.П.Драгоманова, Східно-української асоціації арт-терапії про успішне завершення навчання за освітньою програмою "Арт-терапія у роботі з дітьми"
2016 Сертифікат Консалтингової компанії «Profstyle» про участь у семінарі-практикумі «Соціальні бар'єри»
2016 Сертифікат Всеукраїнської тренінгової компанії «Основа» про проходження курсу «Казкотерапія»
2016 Сертифікат Українського науково методичного центру практичної психології і соціальної роботи НАПН України про проходження тренінгу з психосоціальної підтримки
 2016 Сертифікат Управління праці і соціальних питань Департаменту праці та соціальної політики Харківської міської ради і Харківської міської громадської організації інвалідів «Креавита» про проходження курсу та атестацію за програмою «Жестова мова. Базовий курс»
2016
Сертифікат Українського науково методичного центру практичної психології і соціальної роботи НАПН України про проходження тренінгу «Розвиток стресостійкості у дітей»
2015 Сертифікат арт-терапевтичної організації про участь у навчально-практичному семінарі «Педагогічно-терапевтичні аспекти роботи з дітьми та молоддю, що травмовані війною»
2013 Сертифікат Московського інституту гештальту і психодрами про участь та успішне завершення навчальної програми з гештальт-терапії «Відкритий простір для професіоналів»
2012 Сертифікат Московського інституту гештальту і психодрами про участь у Міжнародній науково-практичній конференції
2008 Сертифікат Ассоціації професійних психологів про проходження курсу методичного семінару-тренінгу «Компетентність психолога-тренера» та присвоєння кваліфікації психолога-тренера
2007

Сертифікат Незалежного центру соціально-психологічної допомоги та підтримки населенню про участь в семінарі-тренінгу «Використання методів НЛП в консультативній практиці» за Міжнародною програмою НЛП-практик

2006 Свідоцтво Академії педагогічних наук України про участь у семінарі з підготовки обласних педагогів-тренерів Програми «Сприяння просвітницькій роботі «рівний-рівному» серед молоді України щодо здорового способу життя»
2005 Диплом про закінчення Харківського національного педагогічного університету ім. Г.С.Сковороди. Отримала повну вищу освіту за спеціальністю «Психологія» та здобула кваліфікацію психолога

 

Документи що свідчать про професійний рівень