У Харківській обласній бібліотеці для дітей консультує психолог.
Якщо перед вами постала проблема психологічного характеру,
яку важко вирішити самотужки,
Ви можете зустрітися з ним у бібліотеці особисто або поспілкуватися у режимі онлайн.
Наш психолог обов’язково дасть кваліфіковану пораду.

Ігри з м'ячем

 

«Я знаю»

 

Варіант гри №1.


Вдаряє по м'ячу, відбиваючи його від землі або від асфальту. На кожен удар вимовляємо нове ім'я, повторюючи попередній. Наприклад:
Я знаю одну дівчинку Олену.
Я знаю двох дівчаток - Олену і Олю.
Я знаю трьох дівчаток - Олену, Олю і Віру.
Я знаю чотирьох дівчаток - Олену, Олю, Віру, Світла...
Головне - не збитися з рахунку і правильно повторювати всю послідовність, не перепутывая імена в їх порядку.
Якщо гравець збився - він передає м'яч наступному гравцеві. Якщо зміг жодного разу не збитися - то він переможець!
Аналогічно можна називати дерева, міста, квіти, овочі, фрукти, мінерали та інші назви.

Варіант гри №2.

Цей варіант гри набагато складніше, так як він вимагає переключення уваги. І також потрібно, не збитися з рахунку і повторювати імена в обраній послідовності.
Шикуються два паралельні ряди назв. Наприклад.
Я знаю одну дівчинку Олену. Я знаю одного хлопчика Петю.
Я знаю двох дівчаток - Олену і Олю. Я знаю двох хлопчиків - Петю і Вову.
Я знаю трьох дівчаток - Олену, Олю і Віру. Я знаю трьох хлопчиків -
Петю, Вову і Юру.
Я знаю чотирьох дівчаток - Олену, Олю, Віру і Машу. Я знаю чотирьох хлопчиків - Петю, Вову, Юру і Сергійка і так далі. 

«Великий м'яч»

Для гри знадобиться м'яч великого розміру, який можна штовхати. Всі гравці стають обличчям у коло і беруться за руки. Ведучий стає в центр кола і намагається викотити м'яч з кола ногами. Гравці не дають йому це зробити. Якщо хтось з гравців пропустив м'яч, він стає ведучим. Але другий кон гри проходить по-іншому. Гравці встають тепер особою з кола і беруться за руки. Завдання ведучого - вкотити м'яч назад в коло. Якщо це вдалося, то гравець, який пропустив м'яч, стає ведучим.
Знову діти стають обличчям у коло, і гра повторюється.
Правило гри - м'яч не можна брати в руки, можна тільки перекочувати його ногами.
У цю гру можна грати навіть утрьох. Тоді пара гравців стоїть обличчям до ведучому і утворюють ворітця. Їх завдання - не пропустити м'яч у ворота, то є між собою.

«М'ячик догори»

ResizeВсі стоять в колі. Ведучий кидає м'яч догори зі словами: «М'ячик догори!» (у деяких варіантах у цій грі вимовляються вигадані слова,  слово - сигнал можна придумати разом з дітьми і викрикувати його в цій грі). В цей час всі гравці розбігаються від ведучого як можна далі.
Ведучий ловить свій м'яч і кричить в цей час: «Стій». Всі отбежавшие подалі гравці повинні зупинитися і завмерти на місці.
Завдання ведучого - кинути м'ячик і зачепити - ним одного з гравців. Якщо йому вдалося заплямувати гравця, то цей гравець стає ведучим в наступній грі. Якщо заплямувати гравця не вдалося, то водити знову доведеться цього ж ведучому.
Правила гри:
1. Ведучий кидає м'яч вгору якомога вище.
2. Ведучий ловить м'яч або з повітря або з одного відскоку від землі.
3. Якщо гравець не зупинився за сигналом «Стій», то йому потрібно зробити три великих кроки в бік ведучого.
4. Гравці не повинні ховатися за предмети, дерева.

 «Вишибали»


DIVMДвоє ведучих встають з двох сторін майданчика. Всі інші гравці розміщуються в центрі. Завдання водящих: перекидаючись м'ячем, потрапити їм у вибивала гравців. Ті, в свою чергу, повинні намагатися ухилитися.
Гравець, якого вибили, вибуває з гри. Але його можуть врятувати інші гравці, якщо їм вдасться зловити м'яч в руки. Ловити м'яч можна тільки на льоту. Хто зловив м'яч від землі - вибуває. Якщо вибиті кілька людей, то гравець зловив м'яч, сам вибирає з них того, кому слід повернутися в гру. Коли в команді «вибивають» залишається один гравець, то він повинен ухилитися від м'яча стільки разів, скільки йому років. У випадку удачі вся його команда повертається в гру, в іншому випадку команди міняються місцями. Є кілька способів кидання м'яча:
Ведучий кричить: «Свічка!», І кидає м'яч високо вгору. Тому з гравців, хто спіймав м'яч, дається додаткова «життя». Гравець може поділитися життям з уже вибулим гравцем.
Ведучий кричить: «Бомба!», І кидає м'яч високо вгору. У цей момент всі гравці в полі повинні сісти навпочіпки. Якщо м'яч впаде на гравця - він вибуває з гри. Пересуватися в момент падіння м'яча можна, але не встаючи з корточек.
Ведучий кричить «Струмочок!», І котить м'яч по землі посередині майданчика. Поки м'яч котиться, всі гравці повинні встигнути стати перед ним так, щоб він прокотився між ногами. Хто не встиг цього зробити - вибуває.

«Десятки»
 
258792Більше полюбилася хлопчикам. Для цієї гри потрібен не тільки м'яч, а ще й стіна з відносно рівною майданчиком перед нею. Кожен гравець у суворій послідовності повинен виконати наступні вправи:
десять разів як у волейболі вдарити м'ячем об стінку;
дев'ять разів вдарити м'ячем об стінку, стукаючи по ньому знизу долонями;
вісім разів кинути м'яч під праву ногу так, щоб він стукнувся спочатку об землю, потім об стінку, після чого зловити його руками;
сім разів зробити те ж саме, тільки через ліву ногу;
стати обличчям до стіни і, розставивши ноги, шість разів кинути м'яч ззаду так, щоб проскочив між ніг, вдарився об землю, об стінку, і зловити його руками;
п'ять разів повторити попередню вправу, стоячи до стіни спиною;
чотири рази вдарити м'яч об стіну, почекати, поки від відскочить від землі і, не ловлячи, ще раз вдарити об стіну, після чого зловити руками;
скласти долоні "човником" і три рази, що не гублячи, вдарити м'ячем об стінку;
два рази зведеними разом кулаками вдарити м'ячем об стінку;
один раз прямим пальцем вдарити м'ячем об стінку.
На завершення здати «іспит»: по одному разу повторити всі вправи. Причому під час іспиту не можна хихикати чи сміятися.

«Картопля»

Всі гравці стають у коло і перекидають один одному м'яч, відбиваючи його. Якщо хтось з гравців м'яч не відбив, він сідає навпочіпки в центр кола (так званий «котел»). Гра триває. Будь-який гравець може виручити тих, хто перебуває в «котлі». Для цього він, відбиваючи м'яч, намагається потрапити їм по сидячим в центрі кола. Той, кого торкнулися м'ячем, знову приймає участь у грі.

Сидячі всередині кола намагаються зловити летить повз м'яч. При цьому можна намагатися підстрибнути, тільки не встаючи в повний зріст. Якщо комусь із гравців це вдалося, то всі повертаються в гру, а гравець, що кидав м'яч, займає їхнє місце.