zd title

«Vaietudo bonum optimum! – «Здоров'я – найвище благо!»
Що таке здоров'я? Що таке хвороба? Чому одні люди здорові, а інші хворі?
У цьому розділі можна знайти відповіді на ці та багато інших питань.

Всесвітня Шахова олімпіада 2022: золото наше!

"Спортсмени України на рубежі захисту та допомоги Україні"

 

middle 591952Шахова олімпіада – командне змагання шахістів, які представляють країни та території членів ФІДЕ. Ці змагання проводяться з 1927 року, до 1940 року їх називали «турнірами націй». Як головний приз розігрується перехідний золотий кубок Гамільтона-Рассела, і кожен учасник команди, що перемогла, отримує золоту медаль. Кожен матч проводиться на чотирьох дошках. Склад команди: 4 основні шахісти і 2 запасні, до 1950 року і з 2008 року – 1 запасний. З 1976 року ФІДЕ стала проводити олімпіади не за круговою, а за швейцарською системою, стимулюючи, таким чином, участь у них шахістів країн, що розвиваються, яким надається можливість зустрітися з найсильнішими шахістами світу.


Спочатку цьогорічний захід планувався провести в Ханти-Мансійську, де проходила Шахова Олімпіада 2010 року, але пізніше ФІДЕ вирішила перенести турнір до Москви. Та після вторгнення Росії в Україну Олімпіаду перенесли до Індії.
Олімпіада відкрилася 28 липня в індійському Ченні, а змагання завершилися 9 серпня. У турнірі взяли участь 188 чоловічих та 162 жіночих збірних зі 186 країн світу.
наши шахматисткиНаші дівчата набрали в 11 турах стільки ж очок, як і дівчата з Грузії – 18. В останньому турі жіноча збірна України виграла вирішальний матч у команди Польщі (3:1) та обіграла команду Німеччини (2.5:1.5). Виграла Ганна Ушеніна, внічию зіграли Марія Музичук, Ганна Музичук, Наталія Букса. Жіноча українська команда стала переможцем турніру завдяки тому, що лідер змагань Індія в останньому турі сенсаційно програла США (1:3). У результаті Україна та Грузія набрали по 18 очок з 22, але у синьо-жовтої команди набагато кращі додаткові показники. Третє місце – в Індії (17 очок).
Чемпіонками шахової Олімпіади 2022 року стали: Марія Музичук, Ганна Музичук, Ганна Ушеніна, Наталія Букса, Юлія Осьмак. Розумниці, красуні, вітаємо, пишаємось!
Президент ФІДЕ росіянин Аркадій Дворкович не нагороджував жіночу збірну України з шахів. Дворкович нагородив медалями срібних та бронзових призерок – збірні Індії та Грузії. Під час нагородження чемпіонок турніру, збірної України, росіянин залишився осторонь.
Головний трофей вручив депутат Законодавчої асамблеї штату Тамілнад та голова оргкомітету турніру Мутхувел Карунанідхі Сталін. Від цього інцендента наша перемога анітрохи не затьмарилася! Це друге золото в історії жіночої збірної України. Вперше українки тріумфували на Шаховій Олімпіаді 2006 року в Турині. Також українки 3 рази були срібними та бронзовими призерами Олімпіад.
Анна Ушенина 2Аплодуємо непереможній дівчині Ганні Ушеніной! Ця чемпіонка-харків'янка. Вона подарувала рідному місту гордість та впевненість, що і на полі бою перемога буде за нами! Про неї трохи докладніше. Ганна Юріївна Ушеніна народилася 30 серпня 1985 року в місті Харкові. Коли їй виповнилося 7 років, мама віддала її до шахової секції. Водночас дівчинка відвідувала ще два гуртки, де навчалася музики та живопису. Анна відразу ж захопилася шахами і почала показувати хороші результати. Плідні заняття принесли їй у 14-річному віці перемогу на чемпіонаті України серед дівчаток. З цього часу розпочалося тріумфальне сходження Ганни до нових успіхів. Її основні титули: шахістка, гросмейстер (2012), гросмейстер серед жінок (2003). 14-та в історії шахів та перша серед українських шахісток чемпіонка світу (з 1 грудня 2012 року до 20 вересня 2013 року). Переможниця шахової олімпіади (2006) у складі жіночої збірної України, переможниця командного чемпіонату Європи (2013) та переможниця командного чемпіонату світу (2013). Чемпіонка Європи з шахів (2016). Закінчила Харківську державну академію фізичної культури. Дівчина не дуже любить пресу та рідко дає інтерв'ю. Насилу можна знайти лише кілька її звернень. Вона позиціонує себе як типового інтроверта та домосідку. Ганна із задоволенням веде майстер-класи та має свою сторінку в мережі «ВКонтакте». Вона любить тварин і має двох кішок. Також Ганна не втратила своєї любові до музики, яку їй прищеплювала з дитинства мама. Дівчина любить читати і знаходить обидва заняття гідними і не поступаються грі в шахи. Ще раз із перемогою! Бажаємо здобути ще багато золотих нагород!
Чоловіча збірна України у складі Андрія Волокітіна, Антона Коробова, Юрія Козубова, Кирила Шевченка та Володимира Онищука виступила на Шаховій олімптаді не найкращим чином. Всього 14 очок у 11 матчах та й підсумкове 29 місце. Це найгірший результат в історії нашої збірної, яка, як і жіноча, є дворазовим володарем олімпійського золота. Що ж, у них перемоги ще попереду. Найсильнішою цього року стала чоловіча збірна Узбекистану, яка в 11 матчах набрала 19 очок.
А дівчата порадували. Капітан нашої жіночої збірної Михайло Бродський так охарактеризував своїх підопічних «Вони всі молодці!», а коментатор Петер Леко, який висвітлював хід Олімпіади, наголосив, що успіх українок справедливий, адже тільки наша команда не програла жодного матчу на Олімпіаді (на рахунку наших дівчат 7 перемог та 4 нічиї!)
Президент нашої країни Зеленський так сказав про перемогу жіночої команди на шаховій Олімпіаді: «І голий король почує: Шах, Мат, Слава Україні!»