zd title

«Vaietudo bonum optimum! – «Здоров'я – найвище благо!»
Що таке здоров'я? Що таке хвороба? Чому одні люди здорові, а інші хворі?
У цьому розділі можна знайти відповіді на ці та багато інших питань.

Спортивне орієнтування. Чемпіонати світу 2022

 "Спортсмени України на рубежі захисту та допомоги Україні"

 

Спортивне орієнтування - цікавий і досить «дешевий» вид спорту, для занять яким не потрібні дорогі спортивні споруди, що визначає його популярність у світі. Спортивним орієнтуванням займаються більш ніж 40 країнах світу. У більшості країн цей вид спорту став найбільш широко розповсюджуватися у 30-х роках ХХ століття.

Батьківщиною спортивного орієнтування вважається Норвегія, де влітку 1897 були проведені перші у світі офіційні змагання з орієнтування для цивільного населення. Спортивне орієнтування називали тоді «кросом з орієнтуванням».

У 1961 році на установчому конгресі в Копенгагені було створено Міжнародну федерацію зі спортивного орієнтування (ІОФ), яка об'єднала федерації одинадцяти держав. 1962 року в Норвегії було проведено перший чемпіонат Європи зі спортивного орієнтування, а з 1966 року регулярно проводяться чемпіонати світу.

25 – 30 червня 2022 року у м. Колдінг (Королівство Данія) відбувся чемпіонат світу зі спортивного орієнтування.

Програма змагань складалась з трьох видів дистанцій: спринтерська 4-х етапна естафета (Ж-Ч-Ч-Ж), нокаут-спринт та спринт.

У змаганнях взяли участь 244 спортсмени з 42 країн світу. З відомих причин спортсменів Росії та Білорусії рішенням Міжнародної Федерації Орієнтування (IOF) від участі було усунуто.

Національну збірну команду України представляли 6 спортсменів: Ілля Отрешко – м. Харків, Станіслав Поляниця – Київська область, Денис Щербаков – Херсонська область, Олена Бабич – м. Львів, Катерина Дзема – м. Вінниця, Фея Цивільська – м. Київ. На жаль, вищих нагород ми не привезли додому, але наші спортсмени набралися досвіду та посилено готуватимуться до нових змагань!

З 22 до 28 липня у Загребі відбувся чемпіонат світу з трейл-орієнтування, що складався з 3 залікових днів.

Від нашої країни у ньому брали участь троє спортсменів-паралімпійців: Владислав Вовк, Єгор Сурков – обидва з Харкова та Владислав Познянський зі старшим тренером збірної Валерієм Вікторовичем Заєрко – обидва з Дніпропетровська. Склад команди складався з трьох осіб: два здорові спортсмени та один паралімпієць.

Естафета проходила також із командами з трьох спортсменів, але паралімпійці виступали своєю збірною, здорові спортсмени – своєю.
Першого дня дистанція проходила у лісі на земляних стежках під зливою. Візочників було багато, але нормально пройшли лише ті, які мали електропривід. Наступний заліковий день відбувався на гольф-полі. Стояла спекотна погода, і результати у всіх значно покращали.
Попри такі погодні перепади збірна України показала дуже високі результати. Паралімпійці привезли додому три нагороди. Влад Вовк завоював два золоті, перемігши в особистому заліку та у складі команди. У естафеті наша команда посіла друге місце.

І ще один фантастичний успіх наших паралімпійців!

Національна паралімпійська збірна України зі спортивного орієнтування здобула дві медалі на чемпіонаті світу серед спортсменів з ураженнями опорного-рухового апарату, який завершився у польському місті Єленя- Гура у липні цього року.

Українським орієнтувальникам вдалося завоювати 2 медалі - срібну та бронзову!

Владислав Вовк став срібним призером у дисципліні ПреО (точна інтерпретація ситуації на місцевості за допомогою карти).

наша команда по трейл ориентированию

Команда у складі: Владислав Вовк, Валерій Литвинов, Ірина Куликова посіла третє місце в естафеті.

 

Вітаємо переможців та пишаємось Україною!