Історія

 

 

20201028-vitДень вигнання нацистських окупантів з України — свято, яке відзначається в Україні щорічно 28 жовтня, в день остаточного вигнання військ нацистської Німеччини та її союзників під час Другої світової війни за межі сучасної території України.

Про основні битви та події на шляху до звільнення України розповість електронна презентація "Україна – земля героїчного народу".

 


 

28 липня - День Української Державності

14 - копияСвято встановлено Указом Президента України від 24 серпня 2021 року № 423, підписаним під час урочистостей до тридцятої річниці незалежності України.

28 липня обрано не випадково, адже це - День Хрещення Київської Русі-України.

День Української Державності утверджує понад тисячолітні традиції українського державотворення, яке корінням сягає часів заснування міста Києва та розквітло за князювання Володимира Великого.

Цей день покликаний об’єднати українців, показати зв’язок поколінь нашого народу.

З нагоди свята запрошуємо переглянути слайд-програму «Єдина духом Україна».

 


 

 

 

Історичний часопис «Реабілітовані історією»

 

день памяті жертв політ репресій

 

 
 
Снайпер особливості професії2
 
Музей АТО «Блокпост пам’яті. Харків», створений при ОКЗ «Харківська обласна бібліотека для дітей, продовжує знайомити із військовими професіями. Цього разу ми розповімо про снайперів. З презентації ви дізнаєтесь, від якої пташки пішла назва професії «снайпер», яку зброю використовують сучасні українські снайпери та як звали найвідомішу жінку-стрілка часів Другої світової війни. 
 

 
 
 
Презентація книжки "Голос війни. Історії ветеранів"

 

 

 

 

 


28-zhovtnya
 
День вигнання нацистських окупантів з України — свято, яке відзначається в Україні щорічно 28 жовтня, в день остаточного вигнання військ нацистської Німеччини та її союзників під час Другої світової війни за межі сучасної території України.

 Переглянути презентацію:

 

 


 

До Дня українського прапора

 

прапо

 

 


 

 

Харківщина у Другій світовій війні

Харкывщина

 

 


 

До Дня партизанської слави

 

ПАРТИЗАНИ ПРЕЗЕНТАЦІЯ

 


 

До 76-ої річниці Перемоги над нацизмом у Європі та завершення Другої світової війни


2 вересняМеморіальну годину «Заради миру на землі» присвячено найбільшому збройному конфлікту в історії людства – Другій світовій війні.
Бойовими діями були охоплені Європа і Східна Азія, Африка і Близький Схід, Атлантика і Тихий океан. Війна прийшла на територію України у перший свій день – 1 вересня 1939 року. Наша держава була одним із театрів, де відбувалися найзапекліші бойові дії Другої світової. До останнього дня війни, 2 вересня 1945 року, українці воювали на різних фронтах глобального конфлікту.

Переглянути презентацію:

 

 

 

 


 

 

 

День пам'яті жертв політичних репресій

 

Кількість жертв політичних репресій в Україні досі неможливо підрахувати. Десятки тисяч людей було розстріляно, сотні тисяч пройшли в’язниці, заслання, табори, примусове психіатричне лікування. Репресії – великий злочин проти людини. Не забудемо безневинно загублені душі…

 

політичних репресій

Урок скорботи "Пам'яті безвинно звинувачених"

 

 


 

 

День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

 

меморіальна година
«Дорогами війни – дорогами безсмертя»

 

Перемога

 

 


 

 

Чорнобильська катастрофа 

  

Багато людей вважають, що аварія в Чорнобилі давно відійшла в історію. Однак, ця катастрофа продовжує надавати спустошуючий вплив не лише на життя населення України та ближніх країн, а й усього світу. 
У цей день вшануймо ліквідаторів, за їх сміливість та відвагу! Передаємо найщиріші слова вдячності та доземний уклін за високу громадянську позицію і схиляємо голови перед світлою пам’яттю тих, чиї життя обірвав смертоносний атом.
 

ЧЕРНОБЫЛЬ

 

 

 

 


Міжнародний день пам’яті в’язнів нацистських концтаборів

 

 

концт

 

Цю дату було встановлено в пам’ять про інтернаціональне повстання в’язнів найбільшого концентраційного табору – Бухенвальд. Саме 11 квітня 1945 року останній в’язень вийшов із його воріт із сумно відомим написом “Jedem das Seine” – “Кожному своє”. Після цього хвиля звільнень досягла інших концтаборів – Дахау, Освенцима, Майданека тощо. Метою Міжнародного дня визволення в’язнів фашистських концтаборів є збереження історичної пам'яті про трагічні події Другої світової війни, що забрала життя мільйонів людей, загиблих у нацистських концтаборах, гетто та місцях примусового утримування.

 

 


 

 Всесвітній день авіації і космонавтики

 

 

Гагарин

  

12 квітня 2021 р., в еру цифрових технологій, виповнюється 60 років, з того дня, коли весь світ був приголомшений повідомленням про початок нової ери – ери космічних польотів.  Ми пишаємося, що Харків - місто космічної слави, пишаємося харків’янами, які прославили Україну на космічних орбітах.

 

 


 

До Дня пам’яті учасників бойових дій на території інших держав
 
Історичний спогад
«Афганістан: вічний біль і вічна пам'ять»
 
афган

 

 


 

 

Урок скорботи«Голокост – пам'ять століть»

 

 

 

 


 

 

29 січня - День пам’яті Героїв Крут 

КрутиПодвиг студентів-крутян став символом мужності та беззастережної любові до власної Батьківщини. За часів радянської влади, про бій під Крутами забули на довгих 70 років, до отримання Україною незалежності. Тільки в останні роки історики почали активно вивчати наявні матеріали. І хоча зараз виникає більше питань, ніж відповідей, незмінним залишається один факт: битва під Крутами – одна з визначних сторінок історії України, яку ми маємо пам’ятати.

Переглянути презентацію:

 

 

 

 


 

   

3cb8f779b70bd0ff

 

14 жовтня - значуща дата, яка щорічно переповнює гордістю та хвилюваннями серця мільйонів громадян нашої України. День захисника України – свято звитяги українського лицарства, а також день пам’яті та пошани всіх, хто впродовж століть боровся за державний суверенітет України. Крім того, 14 жовтня в Україні традиційно відзначається День Покрови Пресвятої Богородиці та День українського козацтва.
 

 


 

Історія подвигу

 

 

 

 

Вверх