Поезія

 

 


 

річка ГераклітаКостенко Л. Річка Геракліта

“Річка Геракліта” – це міні вибране вже друкованих та нових поезій Ліни Костенко. Цикли природи та людського буття тут зв’язані в єдине ціле, циклічний міфологічний час та лінійний час християнства перетинаються між собою. Вірші-осяяння, вірші-попередження, вірші-реквієми і вірші, де тріумфує неприборкана стихія людських почуттів, створюють цілісну симфонічну “поему” філософського осягнення Часу. Художній коментар до поезій – оригінальні роботи Сергія Якутовича, який “транслює” таємницю буття через витончені фантазійні “портрети” пір року, які постають у символічних, містичних та неореалістичних жіночих образах. У післямові літературознавець Дмитро Дроздовський осмислює поетичний світ Ліни Костенко в контексті європейської художньо-філософської традиції. У доданому до книжки аудіодиску автор озвучує свою поезію про безмежжя в людині й людину в безмежжі.

 

МадоннаКостенко Л. Мадонна перехресть

До цієї книжки Ліни Костенко увійшли нові, а також раніше не друковані поезії різних років. Це книжка дуже особиста: вона присвячена коханій доньці - Оксані. З великою довірою до свого читача автор відкриває родинний альбом - ніби запрошує на вогник земного дому всіх подорожніх на шляхах і перехрестях буття. Для широкого загалу читачів.
 

 

 


 

70x10832 Skryabin Poezia2

Скрябін Кузьма. Поезія.

Кузьма Скрябін (справжнє ім’я Андрій Кузьменко) народився в місті Самбір Львівської області 17 серпня 1968 року. Закінчив музичну школу за класом фортепіано. 1989 року записав першу пісню у складі музичної групи «Скрябін». З того часу став відомим як співак, автор музики і текстів багатьох десятків пісень, а також ще і як талановитий письменник. 2 лютого 2015 року Кузьма Скрябін загинув в автомобільній аварії.
У віршах, які увійшли до книжки, якнайкраще розкривається яскравий талант Кузьми, його іскрометний гумор, тонкий ліризм і чітка громадянська позиція.

 


 

Л. КостенкоДзюба І. М. "Гармонія крізь тугу дисонансів..."


Це книжка про письменника в Часі - і про Час у житті й творчості письменника. Перед читачем розгортається ніби писаний на окремих аркушах літопис долі Ліни Костенко - і долі країни в часи тоталітарної системи та в період боротьби за Незалежність, захисту її здобутків. Глобальні історичні події перетинаються зі щасливими й сумними моментами родинного життя, драматичні передчуття й іронічні коментарі переплітаються, голоси рідних і друзів  творять поліфонію, яка з хаосу дисонансів вичакловує гармонію, світло, любов.

 


 

100100 поэтов о любви: антология

До книги «Сто поетів про кохання» увійшли ліричні шедеври класиків XIX і ХХ століть, також твори наших старших сучасників, які вже покинули цей світ. Крім того в антологію включені і строфи деяких зовсім молодих, по-справжньому талановитих авторів, життя яких обірвалося до  рано. Кожен поет представлений одним (найбільш характерним) віршем.

 


 

 

   

 


 

Шекспир СонетыШекспир У. Сонеты. Ромео и Джульетта

Це - найвища з трагедій про любов, яку тільки здатний створити людський геній.

Трагедія, яку екранізували і екранізують. Трагедія, яка не сходить з театральних підмостків донині - і до цього дня звучить так, ніби написана вчора. Минають роки і століття. Змінюються стилі і напрямки. Але одне залишається і назавжди залишиться незмінним: «Немає повісті сумнішої на світі, ніж повість про Ромео і Джульєтту ...».

 

 


 

Шедевры зарубежной любовной лирикиШедевры зарубежной любовной лирики

"Закоханим душам присвячу оповідь ..." - ці слова Данте якнайкраще відображають зміст книги, яка відкриє читачеві чарівний світ любовної лірики Сапфо і Катулла, Горація і Петрарки, Верлена і Бодлера, Шекспіра, Байрона та багатьох інших поетів від античності до XX століття, що здобули славу "співаків любові". Вірші представлені в перекладах таких загальновизнаних класиків російської словесності, як А. Фет, К. Бальмонт, І. Анненський, Вяч. Іванов та інші.

 


 

 

Вверх