Поезія

 

 


 

річка ГераклітаКостенко Л. Річка Геракліта

“Річка Геракліта” – це міні вибране вже друкованих та нових поезій Ліни Костенко. Цикли природи та людського буття тут зв’язані в єдине ціле, циклічний міфологічний час та лінійний час християнства перетинаються між собою. Вірші-осяяння, вірші-попередження, вірші-реквієми і вірші, де тріумфує неприборкана стихія людських почуттів, створюють цілісну симфонічну “поему” філософського осягнення Часу. Художній коментар до поезій – оригінальні роботи Сергія Якутовича, який “транслює” таємницю буття через витончені фантазійні “портрети” пір року, які постають у символічних, містичних та неореалістичних жіночих образах. У післямові літературознавець Дмитро Дроздовський осмислює поетичний світ Ліни Костенко в контексті європейської художньо-філософської традиції. У доданому до книжки аудіодиску автор озвучує свою поезію про безмежжя в людині й людину в безмежжі.

 

МадоннаКостенко Л. Мадонна перехресть

До цієї книжки Ліни Костенко увійшли нові, а також раніше не друковані поезії різних років. Це книжка дуже особиста: вона присвячена коханій доньці - Оксані. З великою довірою до свого читача автор відкриває родинний альбом - ніби запрошує на вогник земного дому всіх подорожніх на шляхах і перехрестях буття. Для широкого загалу читачів.
 

 

 


 

70x10832 Skryabin Poezia2

Скрябін Кузьма. Поезія.

Кузьма Скрябін (справжнє ім’я Андрій Кузьменко) народився в місті Самбір Львівської області 17 серпня 1968 року. Закінчив музичну школу за класом фортепіано. 1989 року записав першу пісню у складі музичної групи «Скрябін». З того часу став відомим як співак, автор музики і текстів багатьох десятків пісень, а також ще і як талановитий письменник. 2 лютого 2015 року Кузьма Скрябін загинув в автомобільній аварії.
У віршах, які увійшли до книжки, якнайкраще розкривається яскравий талант Кузьми, його іскрометний гумор, тонкий ліризм і чітка громадянська позиція.

 


 

Л. КостенкоДзюба І. М. "Гармонія крізь тугу дисонансів..."


Це книжка про письменника в Часі - і про Час у житті й творчості письменника. Перед читачем розгортається ніби писаний на окремих аркушах літопис долі Ліни Костенко - і долі країни в часи тоталітарної системи та в період боротьби за Незалежність, захисту її здобутків. Глобальні історичні події перетинаються зі щасливими й сумними моментами родинного життя, драматичні передчуття й іронічні коментарі переплітаються, голоси рідних і друзів  творять поліфонію, яка з хаосу дисонансів вичакловує гармонію, світло, любов.

 


 

100100 поэтов о любви: антология

В книгу «Сто поэтов о любви» вошли лирические шедевры классиков XIX и ХХ веков, также произведения наших старших современников, уже покинувших этот мир. Кроме того в антологию включены и строфы некоторых совсем молодых, по-настоящему талантливых авторов, жизнь которых оборвалась до обидного рано. Каждый поэт представлен одним (наиболее характерным) стихотворением.

Книга иллюстрирована графическими работами художников С. Чехонина, Г. Нарбута, П. Уткина, В. Митченко. На суперобложке — репродукция работы К. Сомова «Дама в голубом».

 


Японская классическая поэзияЯпонская классическая поэзия

В книге представлены пятистишия (танка) и трехстишия (хокку) выдающихся японских поэтов Сайгё, Басё, Бусона, Исса и др. в переводах В. Н. Марковой (1907 - 1995).

 

 

 

 

 


 

Шекспир СонетыШекспир У. Сонеты. Ромео и Джульетта

Это — высочайшая из трагедий о любви, какую только способен создать человеческий гений.

Трагедия, которую экранизировали и экранизируют. Трагедия, которая не сходит с театральных подмостков по сей день — и по сей день звучит так, словно написана вчера. Идут годы и века. Меняются стили и направления. Но одно остается и навсегда останется неизменным: «Нет повести печальнее на свете, чем повесть о Ромео и Джульетте…».

 


 

Шедевры зарубежной любовной лирикиШедевры зарубежной любовной лирики

"Влюбленным душам посвящу сказанье..." – эти слова Данте как нельзя лучше отражают содержание книги, которая откроет читателю волшебный мир любовной лирики Сапфо и Катулла, Горация и Петрарки, Верлена и Бодлера, Шекспира, Байрона и многих других поэтов от античности до XX века, снискавших славу "певцов любви". Стихотворения представлены в переводах таких общепризнанных классиков русской словесности, как А. Фет, К. Бальмонт, И. Анненский, Вяч. Иванов и другие.

 


 

Три века русской поэзииТри века русской поэзии

Книга "Три века русской поэзии" представляет собой собрание преимущественно лирических стихотворений русских поэтов от Ломоносова до середины XX века. Сборник рассчитан на широкого читателя. Замысел книги необычен и очень интересен: дать не привычную хрестоматийную подборку текстов в объеме школьной программы по литературе, а помочь читателю выйти за рамки этой программы, познакомить его с менее известными явлениями русской поэзии, помочь по-новому прочитать знакомые стихи, с новой стороны узнать знакомых поэтов.

Вверх