Мистецтво

 

 

Соломія К

 

У 2022 році виповнилося 150 років від дня народження Соломії Крушельницькій - відомій українській оперній співачці та педагогині. За життя Соломія Амвросіївна визнана найвидатнішою співачкою світу. Її називали «Вагнерівською примадонною» XX століття. Італійський композитор Джакомо Пуччіні подарував їй свій портрет з написом «Найпрекраснішій і найчарівнішій Баттерфляй». Співати з Крушельницькою на одній сцені вважали за честь Енріко Карузо, Тітта Руффо, Федір Шаляпін.

Арт-досьє "Співачка світової слави" познайомить читачів із життям та творчістю видатної українки. Також пропонуємо переглянути віртуальну книжкову виставку присвячену оперній співачці «Найпрекрасніша Соломея». 

 


  

Пабло Пікассо
 
Іспанський художник Пабло Пікассо відомий також як скульптор, гравер, кераміст, дизайнер поет і драматург. Вважається одним із найвпливовіших художників ХХ століття, співзасновником кубізму, співввинахідником колажу, а також широкого спектра стилів, в яких він працював. 
 
 
 

 

До Всесвітнього дня вишиванки

 

День вишиванки – відносно нове народне свято, яке покликане сприяти єдності і культурному відродженню всього багатонаціонального українського народу.
У цей день жителі України одягають вишиті сорочки з метою збереження культурної традиції, розвитку і популяризації національної моди. День української вишиванки не прив’язаний до жодної політичної чи релігійної течії. Свято національного костюму спрямоване тільки на те, щоб зберегти історичну цінність української традиції створення і носіння вишиванок.

 

 день вишиванки

 

  


 

 Віртуальний воркшоп «Писанки в стилі «вінтаж»

 
 
images 

Пропонуємо переглянути мистецьку онлайн-годину до 80 - річчя від дня народження Б. Ступки "Той, що пішов. І залишився назавжди"
 
Богдан Ступка

 

 


  

Відеоподорож за творами живописця Михайла Врубеля "Портрет в інтер′єрі "Вічності"

 

Врубель

 

 

 Вверх