Фильтр
 • Патріотична година «Війна не має забуття»

  карта30 вересня 2015 р. співробітники ХОБД запросили курсантів Інституту підготовки слідчих кадрів СБУ при Національній Юридичній академії ім. Ярослава Мудрого на патріотично-виховний захід, присвячений Дню визволення України від нацистських загарбників (28 жовтня 1944 р.).
  Під час патріотичної години «Війна не має забуття» присутні дізналися про жахливий терористичний режим нацистської окупації України, почули про визначну роль грандіозних битв на землі України – під Харковом, Києвом, Корсунь-Шевченківським.     Особлива увага присутніх була звернена на героїчних постатях бійців-визволителів Харкова та України – П. Широніна, І. Танкопія, О. Яроша, Е. Ахсарова та ін.., чиїми іменами згодом були названі десятки вулиць у містах та селах Харківщини та інших регіонів героїчної української землі.
    Також відбулася презентація книжок із фонду бібліотеки, присвячених участі України та українців у Другій світовій війні та у драматичних подіях Революції гідності й Антитерористичної операції на сході України.

  ___________________________________________

   

 • Форум, який об’єднав серця

  «Потрібен мир, щоб зникла ненависть. Страждають діти з обох боків барикади, а такі заходи потрібні для того, щоб не допустити розбрату у майбутньому. Їх  потрібно цьому вчити».

   Максим Тищенко, учасник бойових дій на Сході України. 
   
   
   
  Эмблема End синий мелкий
  Харківська обласна бібліотека для дітей за підтримки Департаменту культури і туризму Харківської обласної державної адміністрації нещодавно успішно провела Обласний патріотичний форум «В граніті, в бронзі, у серцях…»!
    Для бібліотеки організація великомасштабних заходів із залученням усіх дітей регіону – справа не нова. У цьому вона має вже чималий досвід, адже недарма  ось уже майже 80 років з гордістю і відповідальністю несе статус обласної. Однак, поміж інших знакових масових заходів, Форум посідає особливе місце, адже він відбувся у тривожний для всієї України час, коли кожен громадянин відчуває велику відповідальність за свої дії і  вчинки. ХОБД не стоїть осторонь розв’язання питання патріотиФорум сила нескорених-2чного виховання, формування активної життєвої позиції своїх читачів. Тож мета Форуму, який проходив під гаслом «Сила нескорених», – це спроба об’єднати однодумців. Бажання  донести до широкого загалу думку, що разом ми – сильні, непереможні, адже маємо надзвичайно талановиту молодь, яка шанує пам’ять своїх пращурів, що  готова жити і  діяти заради процвітання  рідної Батьківщини.  Також  під час Форуму відбулося   нагородження  переможців і лауреатів двох великих Всеукраїнських конкурсів «Книга пам’яті мого роду» та «Найкращий читaч України – 2015».
   

  Фото    Googl+,  Facebook

   

  «Книга пам’яті мого роду»

   

  {youtube}IKgSM47aWxo{/youtube}

   

  «Найкращий читач України – 2015. Як це було...»

   

  {youtube}Aq9VSJyD8eA{/youtube}

  ___________________________________________
   
   
 • Літературно-меморіальний вечір-бесіда «Геній драматургії Олександр Островський : шлях до творчого безсмертя»

  Під час літературно-меморіального вечора, влаштованого співробітниками ХОБД у островский 2Центрі соціального обслуговування Київського району, до уваги ветеранів праці запропонували захоплюючу розповідь про головні віхи життя та творчості Олександра Миколайовича Островського (1823 - 1886) – одного з найвизначніших митців класичної драматургії та фундаторів сучасного світового театрального мистецтва.
  Особлива увага присутніх була звернена на складних морально-етичних проблемах, порушених у п’єсах Олександра Островського, що, як у дзеркалі, відображають драматичну суперечливість людських стосунків будь-якої епохи, зокрема, і нашої сучасності.

  ___________________________________________

 • Подорож стежками здоров’я «Тютюн та алкоголь – історія прибуткових убивць»

  стоп наркотикамПід час зустрічі з учнями - старшокласниками Харківського художнього ліцею співробітники ХОБД розповіли про драматичну та водночас захоплюючу історію розповсюдження по країнах та континентах двох головних видів наркотичної залежності – тютюнопаління та вживання алкоголю.
  Підлітки почули багато цікавих відомостей про те, як тютюн та алкогольні напої поступово здобували владу над людством.
  Особливий акцент у розповіді був зроблений на роз’яснюванні школярам свідомого та цілеспрямованого характеру розповсюдження (за допомогою всюдисущої реклами та інших маніпуляцій свідомістю) шкідливих звичок у всіх верствах суспільства з боку впливових державних та приватних установ.

  ___________________________________________

 • Патріотична година «Збережемо пам’ять про мужність»

  сидор ковпакПід час патріотичної години «Збережемо пам’ять про мужність» слухачі дізналися про причини виникнення партизанського визвольного руху на окупованих германськими нацистами територіях колишнього СРСР, про визначну роль бойової роботи партизан та підпільників для перемоги на всьому європейському театрі Другої світової війни, а також почули про бойову діяльність деяких визначних партизанських командирів, зокрема, легендарного Сидора Ковпака.

  березняк
    Особлива увага присутніх була звернена на героїчну постать українського розвідника - підпільника, Героя України Євгенія Березняка, який разом зі своїми товаришами у 1944 році врятував від варварського зруйнування нацистами старовинне польське місто Краків – перлину європейської культурної спадщини.

   

   

   

  ___________________________________________

 • Історико -краєзнавча мандрівка «Василь Каразін – геній зі Слобожанщини»

  Василь каразинПід час заходу присутні почули багато цікавих відомостей про видатного слобожанина Василя Каразіна – фундатора Харківського національного університету, багатогранного вченого та винахідника, помітного громадського діяча свого часу, людину, завдяки талантам та енергії якої невеличкий Харків з часом перетворився на величезний промисловий, науковий, культурний осередок європейського значення.
  Особлива увага слухачів була зосереджена на маловідомих і навіть дещо авантюрних подробицях епопеї заснування Харківського університету – першого на українській землі вищого навчального закладу європейського типу.

  ___________________________________________

 • Міністерська нарада у бібліотеці

   

  Міністерська нарада у бібліотеці

  IMG 2998-1 на сайт13 жовтня 2015 року у Харківській обласній бібліотеці для дітей відбулася обласна скайп-конференція, на якій пройшло обговорення проекту Стратегії розвитку бібліотечної справи в Україні до 2025 року «Якісні зміни бібліотек задля забезпечення сталого розвитку України».
  У заході брали участь начальники відділів культури райдержадміністрацій, директори ЦБС, бібліотечні фахівці області та міста. Географічно віддалені райони мали можливість подивитися трансляцію заходу в онлайн режимі.
  Конференція розпочалася з доповіді Сивокінь Світлани Григорівни, головного спеціаліста управління соціокультурного розвитку регіонів Міністерства культури України. Було проаналізовано роль бібліотек у суспільних перетвореннях та забезпеченні основних прав і свобод людини; визначено напрямки реалізації основних пріоритетів бібліотечної політики:

  - удосконалення нормативно-правової бази;

  - створення системи гарантованого бюджетного фінансування основних бібліотечних послуг;

  - забезпечення професійного розвитку персоналу бібліотек;

  - модернізація матеріально-технічної бази;

  - розвиток соціального партнерства.


  Інтерактивна складова веб-конференції проводилася з використанням програми Skype, тому всі бажаючі мали можливість поставити власне питання за допомогою скайп-зв’язку.
  Жваву дискусію і полеміку викликали питання, пов’язані з обговоренням оптимальних моделей співвідношення кількісних і якісних показників діяльності бібліотечних закладів, введення нових форм електронної статистичної звітності, діяльності бібліотек в умовах адміністративно-територіальної реформи, правил змін передплати періодичних видань тощо.

   Фото на Google+

  ___________________________________________

   

 • «Живи, бібліотеко!»

  До дива знань і мрій, о друзі, йдіть!
  Високий дух летітиме далеко…
  Аби сказати: «Зупинися, мить!»
  Кажу лише: «Живи, бібліотеко!»

  День библиотек коллаж
    Харківська обласна бібліотека для дітей, попри майже 80-річний вік свого існування, завжди була, є і буде «найдитячішою» бібліотекою Харкова і Харківської області.  Адже її читачі, у першу чергу, – діти. Час, як плин річки: одне покоління дітей змінює інше, але цей плин має початок і не має кінця.

   Фото

  ___________________________________________

 • Неймовірні пригоди у Львові або Як найкращі читачі Харківщини "книгоманили"

  forum  Попри весінні невтішні прогнози й побоювання щодо зриву, 22-ий Міжнародний книжковий «Форуму видавців у Львові», а разом з тим і 14-ий Фестиваль дитячого читання «Книгоманія», що пройшов у його межах, з великим розмахом і успіхом відбулися у другій декаді вересня.
    Форум зібрав авторів, друкарів, бібліотекарів, перекладачів, журналістів, освітян, а також "книгоманів" з усієї України! Як-то кажуть, кожен знайшов собі розвагу до смаку… . Загалом же незабутніх вражень вистачило на всіх. Неймовірно щаслива, окрилена повернулася команда харківських книголюбів до рідних домівок, щоб розповісти про свої пригоди друзям.IMG 1300 Настя, Ельміра, Максим – однолітки, попри те, що навчаються у різних класах. Поміж інших найерудованіших, найактивніших, найкмітливіших та найзавзятіших дітей – найкращих читачів зі всіх регіонів України, які багато читають, уміють критично мислити – вони вирізнялися особливою злагодженістю, умінням якнайкраще проявити себе у різних ситуаціях.

  ЯК ЦЕ БУЛО ФОТО

   ___________________________________________

Вверх