arch

Бібліовісті

Найвірніший друг і надійний партнер – Польща

 

президенты Украины и ПольшиПольща стала першою країною, куди поїхали українці, тікаючи від російських ракет, які в ніч проти 24 лютого вдарили по мирних містах України.

Польща зустрічала українців гарячою їжею, напоями, солодощами, безкоштовним житлом та теплими речами. Подбали й про дитяче харчування, а також засоби гігієни. Неподалік пункту пропуску поляки пропонували українцям свою допомогу — безкоштовне житло чи трансфер до великих міст Польщі. Українцям дозволили безкоштовно приїжджати до країни залізницею. Для того, щоб українцям було зручніше дістатися необхідного місця, у розкладі громадського транспорту до польської додали українську мову. У країні з'явилося українськомовне радіо.

 

 

Вже в березні урядом Польщі було ухвалено рішення виплатити кожному українцю-біженцю грошову допомогу у розмірі 300 злотих, що у перерахуванні дорівнює 2000 гривень. Ця сума, за розрахунками, мала покрити витрати на їжу, одяг, кошти особистої гігієни тощо. Матеріальна допомога виплачувалася кожній особі, яка прибула з України після 24 лютого 2022 року, зокрема дітям. Тобто, якщо сім'я складається із трьох осіб, вона отримала 900 злотих.
Польща надає безкоштовні медичні послуги українським біженцям. Це:
• первинна медична допомога;
• лікування в амбулаторних умовах;
• лікування в стаціонарних умовах;
• реабілітація (крім курортів);
• психіатричне лікування;
• лабораторні та діагностичні дослідження за призначенням лікаря;
• стоматологічні послуги.
До 1 липня біженці в Польщі отримували грошову допомогу 40 злотих (близько 276 грн) на день на харчування та проживання. З 1 липня уряд цієї країни заявив, що більше не платитиме ці гроші, оскільки він переконаний, що багато людей у Польщі здатні стати незалежними та адаптуватися. Водночас для деяких осіб буде розширено пільги: йдеться про осіб з інвалідністю, вагітних та багатодітних. Червоний хрест пропонує одноразові виплати найбільш незахищеним групам біженців у розмірі 710 злотих. Окрім основної фінансової допомоги, один із батьків може отримати допомогу на виховання дитини у розмірі 500 злотих. Поширюється така виплата на кожну дитину віком до 18 років.
Зважаючи на останні новини, половина українських біженців працездатного віку вже знайшла роботу в Польщі.
Уряд Польщі ухвалив законопроект про створення спеціального фонду у розмірі 1,75 млрд доларів для допомоги українським біженцям. Загалом з початку повномасштабного вторгнення Росії з України у напрямку Польщі кордон перетнули близько 3 мільйонів людей. Усі українці, які прибули після 24 лютого, можуть отримати тимчасовий захист у країні. Польща дозволила українським біженцям легально жити та працювати в країні 18 місяців, ці терміни ще можуть продовжити.


Оборонна допомога Україні


У перші дні повномасштабної війни Польща передала Україні військову допомогу: міномети, боєприпаси, безпілотники та інше озброєння.
100 одиниць бронетехніки – своєчасний подарунок від наших надійних партнерів.
Польський уряд вирішив передати на озброєння України три батареї самохідних артилерійських установок калібру 155 мм AHS Krab. Польська сторона вже провела навчання 100 українських військовослужбовців щодо експлуатації такого типу зброї. На сьогоднішній день країна-партнер передала ЗСУ понад 240 танків Т-72 та кілька десятків бойових машин піхоти. За словами президента Анджея Дуди, це були не складські запаси, а зброя польської армії. Щоб поповнити свої запаси, Польща розраховувала отримати від Німеччини танки Leopard, але й досі не отримала. Загалом Польща вже надала Україні військову допомогу на понад 1,6 млрд доларів.
Незабаром влада Польщі підпише найбільший за 30 років контракт на постачання озброєння Україні для боротьби з російськими окупантами. Загальна сума договору складає 628 мільйонів доларів. Про це повідомила прес-служба Міністерства національної оборони Польщі у Twitter. За словами прем'єр-міністра Польщі Матеуша Моравецького, ця зброя потрібна на фронті.
Через напад Росії на Україну 26 квітня Польща запровадила проти РФ різні санкції. Під обмеженнями опинилися 35 великих російських компаній та 15 фізичних осіб. Про повну незалежність від російського газу Польща оголосила 27 квітня. Ця дружня країна звернулася з ініціативою до США виключити Росію із групи великих економік G20.
Польща висловила готовність стати гарантом безпеки України на прохання Києва разом з іншими країнами. У той же час влада країни заявила, що не підтримає жодної мирної угоди, яка означатиме втрату Україною своєї території. Президент Польщі Анджей Дуда заявив, що його країна робить все, щоб українці «відчували, що вони не самотні».
У свою чергу, президент України Володимир Зеленський називає свого колегу Дуду справжнім другом України і неодноразово висловлює подяку польському президенту та народу за дієву допомогу країні у складний час.


Ми дуже вдячні Польщі за підтримку.

Це наш найкращий друг і найнадійніший партнер!

 

 

 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

Вверх