arch

Бібліовісті

Календар цікавих свят. Серпень

17 серпня

Міжнародний день чорного кота

1655614843 3-flomaster-club-p-kartina-chernii-kot-krasivo-3

 

 Довгий час коти чорного забарвлення потерпали від несправедливого ставлення. Їх утотожнювали з невдачами та чорною магією.

 

 

Пригоди у світі ПЛЮСПЛЮС. Про чорного кота

Жив у країні ПЛЮСПЛЮС один нещасний кіт. Всі його цуралися й проганяли тільки тому, що він був чорним. Чи насправді чорні коти приносять нещастя, чи все це тільки забобони?


День картоплі

Це свято популярне в США, де вирішили вшанувати одну з найвідоміших овочевих культур світу. Тут з картоплі готують чимало страв. Лише ними можна спокійно харчуватися місяць, не відчуваючи голоду чи дефіциту поживних речовин.


День магазинів секонд хенд

Хоча б одну річ з секонд-хенду має 70% людей з усього світу. Ці товари стають популярними через невисоку вартість. Але покупців приваблює не лише економія, але й можливість знайти дійсно антикварні речі.

 

***********************************  

16 серпня

Всесвітній день повітряних зміїв

povitzmij

 

  Це найстаріші з відомих літальних апаратів. Протягом тисячоліть їх використовували люди, щоб доставляти повідомлення, задобрювати богів, прогнозувати погоду тощо.

 

День "Справжнє кохання назавжди"

Романтичне свято, яке, хоч і має неофіційний характер, проте відрізняється популярністю в усьому світі. Не забудьте привітати свою половинку та подарувати їй теплі слова.


Міжнародний день "Помахайте в камеру спостереження"

Достеменно не відомо, коли і за яких обставин було створене це цікаве свято.


День чоловічої краси

Ще одна назва цього свята - День догляду за собою для чоловіків. Вперше свято створили в США 2007 року. Ініціатором виступила компанія American Crew, яка виготовляє та продає засоби догляду для чоловіків.

*********************************** 
 
15 серпня
 
День археолога


00Професійне свято в Україні святкується на офіційному рівні, адже важка праця археологів відіграє важливу роль. Ще XVII століттям датують в Україні перші археологічні розкопки. Тоді митрополит Київський та Галицький Петро Могила наказав розпочати розкопки зруйнованої під час татаро-монгольської навали Десятинної Церкви та відбудувати її.

 
*********************************** 
 
14 серпня

День народження месенджера "Telegram"


1645768627Саме цього дня 2013 року було запущено месенджер для смартфонів, планшетів та персональних комп'ютерів, який дозволяє обмінюватися голосовими, текстовими та відеоповідомленнями, надсилати наліпки, стікери, фотографії, файли тощо.

 

Всесвітній день ящірки

Історія виникнення цього свята невідома, однак існує думка, що ініціатором виступила група любителів дикої природи, герпетологів та вчених.

День працівників ветеринарної медицини


Свято було створено указом президента України 2001 року. Слово "ветеринар" має латинське походження. Цікаво, що перша ветеринарна школа з'явилася у XVIII столітті в Франції.

День працівників будівельної галузі


Припадає щороку на другу неділю серпня. Це професійне свято не лише робочих, але й усіх працівників будівельної промисловості.

Маковія або Медовий Спас


Одне з трьох літніх свят, яке святкують на честь Ісуса Христа. Було відоме ще у IX столітті нашої ери. Започаткували його в Константинополі, а вже дуже скоро воно поширилося на інші країни. В Київській Русі Маковія було одним з найпопулярніших та найшанованіших свят.

***********************************   

 
13 серпня
Всесвітній день шульги (Міжнародний день шульг)

6c3c4454c7862e783853778a5f02d319
 
 
  Шульга - людина, яка використовує ліву руку замість правої руки. Саме такі люди стали ініціаторами свята, щоб привернути увагу до своєї особливості. Також цей день потрібен, щоб спонукати виробників товарів виготовляти варіанти продукції, які будуть комфортними для використання шульгами.
 
 
1899 – американський винахідник Вільям Грей отримав патент на телефон-автомат.

1942 – в Нью-Йорку виходить мультфільм Волта Діснея “Бембі”.
 
Книжка на часі
 
6780147 1Бембі. Магічна колекція

"Бембі" - найзнаменитіший твір австрійського письменника Фелікса Зальтена. Роман був опублікований в 1923 році і відразу ж запав в душу читачам не лише на батьківщині письменника, але і у всьому світі.
Історія розповідає про життя лісового оленяти Бембі, про його дорослішання і перетворення з боязкого малюка у величного і мудрого короля лісу.

Ця добра книга нікого не залишить байдужим.

  

*********************************** 

12 серпня

Міжнародний день молоді та День молоді в Україні


maxresdefaultМіжнародний день молоді було затверджено на початку зими 1999 року за ініціативи Генеральної Асамблеї ООН та Всесвітньої конференції міністрів у справах молоді (провели у Лісабоні 1998 року). Вперше його відсвяткували 2000 року. В Україні за наказом президента Володимира Зеленського 1 січня 2022 року об'єднали святкування Дня молоді з міжнародним святом.


День середньої дитини (Middle Child’s Day)


Запровадила свято Елізабет Вокер 1986 року. Головна мета - подарувати трішки більше заслуженої уваги середнім дітям, про яких часто забувають.


День вінілових платівок


Ініціатором запровадження такого цікавого свята стала некомерційна американська компанія, яка займається збиранням вінілових носіїв звуку.


Всесвітній день слонів


Заснували свято 12 серпня 2012 року за ініціативою жительки Канади Патриції Сімс у співпраці з Фондом реінтродукції слонів Таїланду. Від цього часу Патриція Сімс продовжує очолювати цей день.

 

*********************************** 

11 серпня

День пісочниці


12 main-v1583945937

  Особливе дитяче свято, головна мета якого показати, що пісочниця - важливий елемент гри для кожної дитини. В піску діти можуть створювати різні форми, будувати замки. А це допомагає розвиватися.

 

 

Топ 18 ігор з піском. Граємо вдома

Книжка на часі
 

000056629Шик Л.А. Пісочна терапія в роботі з дошкільниками

До вашої уваги пропонуються основні технології пісочної терапії в роботі з дітьми, загальні принципи взаємодії дитини і дорослого під час ігор із піском, правила та умови гри в пісочниці, орієнтовні ігри-заняття для дітей різних вікових груп.
Ця книга адресована педагогам, психологам і батькам, зацікавленим у комплексному й гармонічному розвитку дитини за допомогою ігор їх піском, що надають безліч можливостей для творчо орієнтованого вихователя. Навчальні, коригувальні, розвивальні ігри з піском можуть бути найрізноманітнішими, але вони є корисними для дитини.

 

 

День кінетичного піску

Свято було створено 2020 року провідною компанією, яка виготовляє різні дитячі іграшки, Spin Master. Кінетичний пісок - чарівне і пластичне видовище, яке не залишить жодну дитину байдужою. Головна відмінність цієї іграшки в тому, що вона може прилипати до волосся та шкіри.

*********************************** 

 

10 серпня

Всесвітній день каліграфії


komplekt-propisi-z-kalgraf-brash-penom-pentel-color-brush-68402229540568 small11

 

  Каліграфія - мистецтво письма. Сьогодні її використовують в різних дизайнерських концепціях для просування та реклами. Однак виник термін дуже давно. Ще понад 5 тисячоліть тому в Месопотамії.

 

Всесвітній день лева

Головна мета свята - поширити інформацію про ті проблеми, з якими стикаються представники цього виду та запропонувати шляхи їхнього вирішення.

 

Книжка на часі
 

ch899001u ch899006rhowtohide 84kh54 6oblozhkiseriiukr3 stranitsa 1 1Гелен Стівенс. Як сховати Лева?

Лев просто прийшов в місто, щоб купити собі капелюх, а в результаті – довелося тікати від розлюченого натовпу. Добре хоч маленька Іріс зовсім не боїться лева. Вона готова заховати його у себе вдома від всіх … навіть від мами з татом. Але що буде, якщо лева помітять? Вони зайшли до батьківського дому, аби Іріс могла належним чином заховати лева. Вони мусили поводитися тихо, оскільки мамі й татові ідея тримати вдома лева могла бути не до вподоби.

 

Міжнародний день біодизеля

Дата свята була підібрана не випадково. Саме цього дня 1893 року почав працювати двигун, який заправили арахісовим маслом. Головна мета події - привернути увагу людей до розв'язання проблеми забруднення навколишнього середовища шляхом використання екологічного палива.

Міжнародний день влогінга


Влог - самостійний вид інтернет-мистецтва, який характеризується відсутністю шаблонів і підготовки. Зазвичай автори влогів показують, як вони проводять свої дні, що роблять і куди ходять.

*********************************** 

9 серпня

Всесвітній день книголюбів

117765205 287092115925447 6101387205170854371 n

 

 Свято було створене та запроваджене в США та спочатку було неофіційним. Воно носило назву День книголюбів (Book Lovers Day), однак згодом зацікавленність в ньому зросла.

 

 

Книжка на часі
 

Дональдсон. СлідчаДжулія Дональдсон. Слідча Неллі та книжковий злодій

У Пітерового собаки чудовий нюх. Але Неллі має й інші таланти — щопонеділка вона разом із Пітером приходить до школи і слухає, як діти читають. Хто ж, як не Неллі, прийде на допомогу, коли одного ранку виявиться, що всі книжки зникли зі школи! Хто міг їх забрати? І навіщо? Слідча Неллі готова все рознюхати…

 

Міжнародний день корінних народів світу

Свято було започатковане 1994 року Генеральною Асамблеєю ООН на честь першого засідання з питаннящодо корінних народів (відбулося 1982 року). Головна мета - показати прагнення міжнародної спільноти зберегти права та культуру корінних народів певної території.

Міжнародний день коворкінгу

Коворкінг - явище, яке дуже корисне для підвищення ефективності праці. Хоч це і офіційне міжнародне свято, однак жодних особливих заходів не проводиться.

День пам'яті трагедії Нагасакі в Японії

Цього дня збройні сили США здійснили ядерну атаку міста Нагасакі (Японія). Було скинуло ядерну бомбу "Товстун".

  ***********************************

8 серпня

День військ зв'язку Збройних сил України

298037896 468866625249694 3191625917334437914 n

 

  З'явилося це професійне свято 2000 року після підписання президентом відповідного указу. Дату обрали не випадково. Саме цього дня 1920 року почали підготовку майбутніх спеціалістів зв'язку. В Києві на основі колишнього Юнкерського училища Констянтинівки відкрили військово-інженерні курси.

 

Всесвітній день кішок

Його створили з метою привернути увагу суспільства до важливості кішки в житті людини. Також в цей день часто піднімають запитання про проблеми домашніх тварин.

День "Щастя є!" (Happiness Happens Day)

Був створений за ініціативою Таємного суспільства щасливих людей від 1999 року. Його девіз: "Зізнайтеся, що у вас щасливий день". Дату обрали не випадково. Саме цього дня до суспільства приєднався перший учасник.

Міжнародний день альпінізму

Свято всіх тих, хто не боїться підкорити вершину. Заснували його на честь підкорення найвищого піка Альп, Монблану (висота 4810 метрів). Зробив це альпініст та лікар за професією Мішель-Габріель Паккард разом з провідником Жаком Бальмою.

Міжнародний день нескінченності

Свято заснував Жан-П'єр Аді Феньо - філософ, поет, письменник-фантаст та журналіст. Популярності він набув 1987 року як філософ, коли працював на вулиці як "перший безкоштовний радник в Нью-Йорку".

Міжнародний день офтальмології

Професійне свято лікарів-офтальмологів. Проводиться від 2004 року.

 

 ***********************************

7 серпня

День Повітряних сил Збройних сил України


Screenshot 1

 Перша неділя серпня стала офіційним святом Повітряних сил ЗСУ від 2007 року. Святкування було встановлено президентом в день скасування дня Військ Протиповітряної оборони.

 

 

 День сестер


Це неофіційне свято, однак воно є додатковим нагадуванням про особливу цінність родинних відносин. Сестрам найчастіше довіряють таємниці, які більше не можна відкрити нікому.

Міжнародний день прощення

Свято щороку припадає на першу неділю серпня. Започаткував його Роберт В. Плат з Каліфорнії. Він закликав цього дня простит всіх людей та себе самого, щоб зцілити душу від ненависті, образи, зради.

День професійного спікера

Свято було запроваджене з метою об'єднання всіх людей, які виходять на сцену та не бояться говорити про важливі речі, інформують, навчають та розповсюджують інформацію.

 

***********************************

6 серпня

Міжнародний день близнюків

блезняшки
 

  Цього дня заведено вітати двійнят, трійнят тощо. Свято було створено ще 1976 року. Заснувала його група жителів міста Твінсбург, що в штаті Огайо, під керівництвом Арі Хілера та Рея Дерсінга.

 

 

 

Книжка на часі
 

img810 2

 

 Джеремі Стронг. Канікули з близнятами

А чи знаєте ви, хто така Василина-Капустина? А який стосунок має чубатий кінь до курчат? А хто переможе в двобої – коза чи велетенський пес? А як готувати кроликів до кролячих перегонів? Ні? То мерщій беріться читати нову книжку про пригоди Ніколаса та його невгамовної сімейки.

 

 

 


Міжнародний день блюзу


Щороку припадає на першу суботу серпня. Має за мету об'єднати всіх прихильників цього жанру музики. Блюз - жанр інструментального та вокального музичного мистецтва, який головним чином належить до джазу.


Міжнародний день алопеції


Також щороку припадає на першу суботу серпня. З латинської мови термін "алопеція" перекладається як "облисіння". Це патологічне випадіння волосся, яке призводить до повного або часткового зникнення його на голові чи інших ділянках тіла.


Всесвітній день боротьби за заборону ядерної зброї (День Хіросіми)


Саме цього дня 1945 року на місто Хіросіма була скинута ядерна бомба Little Boy. Через вибух миттєво загинуло близько 80 тисяч людей та ще понад 12 тисяч зникло безвісти. Переважна більшість з них була мирними громадянами.


Міжнародний день "Лікарі світу за мир"


Має за мету об'днати всіх лікарів світу з закликами проти воєн, пролиття крові, різних збройних конфліктів. Подія була запроваджена організацією "Лікарі світу за запобігання ядерній загрозі". 6 серпня прийнято вшановувати хвилиною мовчання всіх тих, хто загинув через військові конфлікти.

 ***********************************

5 серпня

Міжнародний день світлофора

Без названияСучасний світлофор був створений 1920 року американськими конструкторами та винахідниками Харрісом та Поттсом. В Україні перші світлофори почали встановлювати у 30-х роках XX століття.

 

Презентація "Безпека руху - це життя"

Книжка на часі

s901098u-400-552Каспарова Ю.В. Безпека для зайченят, дівчаток та хлопченят

Як навчити дитину правилам безпеки у будинку та на вулиці? Як допомогти засвоїти правила без нудних моралей? Чи можливо розповісти маленькому непосиді про небезпеку, не налякавши його, а навчивши цю небезпеку запобігати? Всі ці непрості завдання допоможе вирішити книга. Адже її герої - непосидючі зайченята - так схожі на наших малюків!

Слухаючи історії, виконуючи завдання, ваш маленький шустрик:

  • дізнається про те, що може бути небезпечним;
  • засвоїть правила дорожнього руху;
  • познайомиться з основами безпеки у будинку, на прогулянці, на відпочинку;
  • навчиться грамотно поводитися в різних ситуаціях.

 


Всесвітній день устриць

Вперше свято відсвяткували в США. Там воно носить національний характер. Зараз устриці - справжній делікатес. Але у XVI-XVII століттях у Великій Британії та Франції вони вважалися їжею бідняків. Пізніше в Італії дізналися про те, що устриці - афродизіак.


День свіжого дихання

Неприємний запах з роту - це соціальна проблема, про яку потрібно знати кожному. Понад 50% бактерій, які можна знайти в роті у людини, викликають його. Також причиною може бути деяка їжа чи напої. Вранці та ввечері важливо чистити зуби, а ще користуватися ополіскувачем.


День спідньої білизни

Свято зародилося в США за ініціативи компанії Freshair, яка продає спідню білизну. 2013 року у Нью-Йорку вона організувала цікавий марафон, щоб побити світовий рекорд Гіннеса - зібрати в одному місці найбільшу кількість людей в одній спідній білизні.


Міжнародний день пива

Щороку свято припадає на першу п'ятницю останнього літнього місяця. Поки що воно не має офіційного статуса. Ідея святкувати таке цікаве свято належить власнику бару з США Джессу Авшаломову. Таким чином він вирішив збільшити кількість гостей в своєму закладі.

 ***********************************

4 серпня

Міжнародний день димчастого леопарда

Lazy Clouded Leopard NashvilleZoo

 

  Основна мета свята - збільшити обізнаність людства про цей вид ссавців. Запровадили подію працівники Парку диких тварин Хаулеттс в Кенті (Великобританія). А саме - Ден Кемп та Лорен Амос. Вперше свято відсвяткували 2018 року.


День народження шампанського

Неофіційне свято, популярне серед всіх шанувальників цього напою. Історія шампанського починається в абатстві Отвільєр, де монах отець П'єр Періньйон часто експериментував над створенням нових видів вин. 4 серпня 1668 року він запропонував своїм братам-абатам спробувати новий напій - вино з бульбашками та легкою сріблястою піною.

 ***********************************

3 серпня

Всесвітній день кавуна


Дату для святкування обрали не випадково. Адже саме на початку DGR7N9jVwAAj rxсерпня спостерігається пік збирання цієї смачної та соковитої ягоди. Достеменно невідомо хто, коли і як запровадив цю цікаву подію. Проте загальновизнаним вважається факт, що День кавуна вперше з'явився в США. Жодна літня вечірка чи пікнік в цій країні не обходиться без кавуна. Цікавий факт: батьківщиною цієї ягоди є Південна Африка. З давніх пір кавуни вирощують в Намібії, Південно-Африканській республіці, Ботсвани тощо.

*********************************** 

2 серпня

День пам'яті пророка Іллі


72 main

 

 Він вважається найшанованішим пророком в православній Церкві. Все своє життя він цілковито присвятив Богу, за що здобув від нього особливу милість - здійснювати чудеса, закликати народ до покаяння та розповідати про майбутнє.


Міжнародний день голокосту ромів


Це скорботна дата для всієї ромської спільноти. 1944 року в ніч проти 3 серпня нацисти влаштували так звану "Циганську ніч". Тоді було фізично знищена велика кількість людей ромської національності. Україна долучилася до Міжнародного дня голокосту ромів в жовтні 2004 року.


День народження поштової скриньки


Дата обрана не випадково. Саме цього дня 1858 року на вулицях Лондона було встановлено перші скриньки для листів. Хоча цей виріб був відомий задовго до цієї дати. 1500 року мореплавець з Португалії Бартоломеу Діаш разом зі своєю командою потрапив у страшну бурю. Вижив лише один офіцер, який вирішив описати подію та сповістити причину зникнення моряків. Він написав листа, поклав його в черевик, а черевик повісив на дерево. Через рік черевик з листом знайшов інший мореплавець Жуан де Нова. Він збудував на цьому місці капличку. А черевик довгий час використовувався місцевими жителями для листування.


День пам'яті загиблих воїнів-десантників різних часів і поколінь


Дата була встановлена 2017 року для вшанування тих, хто поклав своє життя на захист рідних земель від ворогів. Дуже важливо пам'ятати, що десантники старшого покоління віддали своє життя за майбутнє України.

 

***********************************

 1 серпня

Універсальний день народження вихованців в притулках для тварин

 

притулкиЦя подія популярна у понад 50 країнах світу. Офіційно вона була зареєстрована 1992 року під егідою міжнародної спільноти прав тварин. Головна її мета - привернути увагу до братів наших менших, які опинилися на вулиці.

 

День пам'яті жертв Першої світової війни

Війна тривала неповних п'ять років. За цей час загинуло близько 20 мільйона людей, а ще більше осиротіли або залишилися знедоленими.

 
Книжка на часі

 

img496 cr 2Велика війна 1914-1918 рр. і Україна.

У книзі викладено результати новітніх досліджень ключових питань Першої світової війни 1914–1918 рр., яка відкрила нову епоху в історії людської цивілізації. Знайомлячись із ними, будь-хто зможе відчути глибину збройних конфліктів, трагічність долі народів, утягнутих у них, незворотні зрушення в психології людей.

 

 

 

Починається Міжнародний тиждень собак-поводирів

Перші такі пси з'явилися ще 79 року до нашої ери. Були знайдені навіть картини з їхнім зображенням. А перші школи для собак-поводирів з'явилися в Німеччині на початку XX століття. Їх навчали спеціальні інструктори для людей, які втратили зір під час Першої світової війни.

 

Міжнародний день грудного вигодовування і лактації

Саме цього дня 1956 року було створено міжнародну організацію La Leche League International, яка пропагує грудне вигодовування.

 

День подруги

Виник він в США та за короткий час розповсюдився по інших країнах світу. Цього дня варто привітати свою найкращу подругу та побажати їй всього найкращого.

 

Починається Міжнародний тиждень клоунів

Триває від 1 до 7 серпня. Головна мета події - показати, що праця клоунів дуже важка та серйозна. Ідея створення окремого професійного свята для клоунів з'явилася ще 1967 року. А ініціатором виступив Американський клуб клоунів.


День працівника технічної підтримки

Неофіційне професійне свято, яке стосується людей, що допомагають розв'язувати проблеми користувачів технологічних послуг та продуктів.

 

Всесвітній день боротьби з раком легенів

Саме на рак легенів припадає близько 10% випадків усіх онкологічних захворювань. На жаль ця хвороба проявляє себе вже на III-IV стадії, коли більшість методів неефективні. Тому дуже важливо проходити обстеження, щоб вчасно діагностувати захворювання.

 

Всесвітній день скаутської хустки

Скаутська хустка засвідчує приналежність до організації, є її "рекламою" та показу, що людина підтримує правила цього руху. Перші скаути з'явилися у Великій Британії 1907 року. Тоді Роберт Баден-Пауелл започаткував експериментальний табір для хлопчиків на острові Браунсі.

 

 

 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

Вверх