arch

Бібліовісті

Свято повітряних кульок

 

1Вихованці Ржавецького психоневрологічного інтернату – люди з інвалідністю зрілого і похилого віку. Маючи доволі великий досвід роботи з інтернатами міста, з цим закладом ми почали працювати відносно недавно – напередодні нового 2018 року. Однак, за понад півроку вже встигли зробити чимало виїздів, провести низку незабутніх зустрічей, що в прямому і переносному значенні надовго «чіпляють за живе». Чи варто працівникам дитячої бібліотеки, запитаєте ви, братися за таку нелегку справу, адже це дійсно особлива категорія людей, турбота про яких вимагає не лише певних знань, а й чимало душевних і духовних сил? Добре усвідомлюючи відповідальність, скажемо однозначно – «Так!». Будь-які сумніви розвіюються відразу, коли ми бачимо, що нам раді, нас не бажають відпускати, нас чекають знову і знову наївні і безпосередні, чисті і водночас безпомічні люди, які добре розуміють фальш і здатні по-справжньому відчувати добро і платити за нього сторицею. Можливо тому, що у душі кожен вихованець інтернату – велика дитина.

 Фото на Facebook

___________________________________ 


IMG-1cf3c9b8ca7a5e52583676673cd74616-V18 липня, попри негоду й сильну зливу, ми вирішили потішити ржавчан пізнавально-розважальною програмою «Свято повітряних кульок». Цього дня «дорослі діти» насамперед одержали різнокольорові кульки й відразу якимсь чарівним чином перетворилися на різноманітних жучків: Довгоносиків, Листоїдів, Короїдів та Сонечко. Далі наші герої з великою цікавістю слухали казку «Чому сонечко має на спині чорні крапочки» й активно повторювали слова за бібліотекарем, повністю увійшовши в роль своїх персонажів. Після цієї інсценівки на вихованців інтернату очікувала весела пісня-гра, під час якої вони намагалися повторити слова та рухи ведучої.
З попередніх зустрічей ми зробили висновки, що нашим підопічним не бракує акторського таланту і їм подобається IMG-6fe626d52fab1a90511d9054c2cb1bb1-Vуявляти себе персонажами казки. Цього разу з великим успіхом розіграли «Рукавичку». Про маски Мишки-Шкряботушки, Зайчика-Побігайчика, Жабки-Скрекотушки, Лисички-Сестрички, Собачки, Вовчика-Братика, Кабана-Іклана, Ведмедя подбали бібліотекарі. Гру акторів заохочували невеличкими подарунками – саморобними медалями, книжковими закладками, розмальовками, журналами.
 Загалом емоції вирували понад край. Протягом зустрічі відбулося чимало приємних і радісних моментів. Нам було надзвичайно хвилююче й водночас приємно побачити на розмальованих кульках власні портрети, які майстерно намалював один із талановитих вихованців.
Повною мірою зарядившись позитивними емоціями, вихованці інтернату навіть знехтували обідом і не хотіли прощатися: просили провести майстер-клас із оригамі.
Ми ще повернемося, адже добре знаємо: «Чужої біди не буває». Вихованцям Ржавецького психоневрологічного інтернату дуже потрібна наша небайдужість і турбота! Якщо й у вас є можливість їх провідати, зробіть це й на власному досвіді ви відразу відчуєте радісний прийом та тепло їхні сердець.

 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

Вверх