arch

Бібліовісті

«Український енциклопедист»

 


18767733 1463521083700317 2611367086407243453 n26 травня 2017 року до виставкової зали другого поверху Харківського обласного організаційно-методичного центру культури і мистецтва завітали учні гімназії №1 на інтерактивну гру «Український енциклопедист», присвячену кінорежисеру, прозаїку, драматургу, сценаристу, художнику, етнографу, оратору й філософу Олександру Довженку, співорганізаторами якої стали фахівці Харківської обласної бібліотеки для дітей.

ФОТО

___________________________________________


Підлітків ознайомили із незвичайним життям різнобічної й обдарованої особистості Олександра Петровича Довженка. Слідкуючи за його долею й мандрами, зупинилися на найвизначніших епізодах життя, про які не прочитаєш у підручниках. Найбільшу увагу привернув періодстановлення митця у Харкові, про який розповіли співробітникиобласного організаційно-методичного центру культури і мистецтва, адже саме тоді Олександр в пошуках себе справжнього перепробував і як карикатурист, і як прозаїк, і як сценарист. Про його життя тут, саме в цьому унікальному будинку, можна було довідатись із виставки «Довженко – художник», яка розташована у цій залі, в якій відбувався захід. Адже саме тут здійснилася його дитяча мрія працювати професійним художником, саме тут він згодом написав свій перший сценарій і звідси розпочав свою кар’єру кінорежисера. Також не змогли оминути організатори і розповіді про історію будинку, адже будівля є архітектурною перлиною міста Харкова і, сама по собі, представляє неабиякий інтерес завдяки своєму багатому історичному минулому.
Супроводжуючи розповідь електронною презентацією, фахівець бібліотеки коротко ознайомив присутніх із подальшою долею О.П.Довженка, душа якого кричала, а уста німіли від несправедливих процесів денаціоналізації та зросійщення. Його творча особистість не могла знести ані пустиря біля кіностудії, ані відсутності культури в головах правителів. Можливо, тому він і помер передчасно – серце не витримало такого тиску з боку влади. І після смерті його не перепоховали на Україні, як мріяв, а залишили генія кінематографу, від якого був у захваті навіть легендарний Чарлі Чаплін, на російській землі…
Найцікавішим моментом була творча робота, коли кожен із присутніх спробував себе уявити на місці Олександра Довженка, та за допомогою фахівців бібліотеки приміряли на себе ролі «акторів», «художників», «кінорежисерів». Поділені на творчі групи, підлітки інсценували три казки, які були сформовані у фільми й одразу ж продемонстровані. Учням настільки сподобалось, що вони не хотіли розходитись, голосно ділилися враженнями від пережитих емоцій, адже були задіяні всі. Після зустрічі бажаючі подивилися кімнату, в якій за архівними даними жив унікальний за свого часу митець Олександр Довженко.
Творче співробітництво продовжується, і наступна зустріч відбудеться 6 та 7 червня. Запрошуємо усіх бажаючих приєднатися.

 

ФОТО

  

 

 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

Вверх