Шановні читачі!

Вітаємо вас із Днем Державного Прапора та Днем незалежності України!  Розділімо разом радість від святкування таких знакових подій у житті кожного українця, що символізують наше славне минуле, сьогодення й майбутнє.
Вітаймо рідне місто з Днем визволення словами нашого читача Лукаша Микити.

34a5c55786bb360274e85cd9a0e3173d
З Днем міста, Харкове!!!
 
Вiрш - присвята  Харкову.

Малювали мiсто плавно,
Як веселку рiзнобарвну,
Неповторно, мов картину,
 

Читати далі

Скайп-конференція

IMG 1123-13 березня 2017 р. у Харківській обласній бібліотеці для дітей відбулася робоча нарада у формі скайп-конференції під головуванням першого заступника Міністра культури України С.В.Фоменко та заступника начальника Управління культури і туризму Харківської облдержадміністрації Н.А.Плотнік. На заході були присутні директори шкіл естетичного виховання м.Харкова та Харківської області, з якими обговорювались актуальні проблеми діяльності закладів, вирішувались організаційно-правові, фінансові і статутні питання в умовах децентралізації і проведення адміністративно-територіальної реформи.

___________________________________________

Читати далі

«Мрійник, фантазер, ледар-заздрісник!»

25 січня 2017 р. для усіх, хто цікавиться видатними постатями нашого міста, в обласній художній галереї «Мистецтво Слобожанщини» обласного організаційно-методичного центру культури та мистецтва відбувся сумісний захід з Харківською обласною бібліотекою для дітей. Цього разу харків’яни зібралися вшанувати пам'ять Михайла Валентиновича Кульчицького – філолога, поета-авангардиста, вірші якого дуже любив читати Володимир Семенович Висоцький, один навіть включив у свій знаменитий поетичний цикл «Мій Гамлет».  Лекція проходила в межах циклу «Eхlibris Михайла Красикова про мистецтво» на тему: «Харківська ”ЖЗЛ”. Михайло Кульчицький — явище поетичного авангарду кінця 1930-х – початку 1940-х років».

Презентація

Читати далі

Як стати успішним?

(Автограф-сесія «VIP-персона без краватки» з депутатом Харківської обласної ради М.І.Тітовим)

IMG 0647-1


Мета життя – пошук  досконалості,
а завдання кожного з нас – максимально
наблизити  її  появу в самому собі.

Річард Бах,
американський філософ, письменник, публіцист

 

Саме цей епіграф став основним лейтмотивом зустрічі, а також думка про те, що сучасна молодь повинна любити свою країну, бути вірною її ідеалам, про необхідність усвідомленого професійного самовизначення. Які риси характеру потрібно мати, аби стати успішним? Чому молодь надає перевагу навчанню за кордоном, аніж у рідній країні? Як залучити інвесторів до промисловості України? На ці та інші запитання допитливих старшокласників, учнів 9-х класів ЗОШ № 36, відповідав запрошений до Харківської обласної бібліотеки для дітей в рамках автограф-сесії «VIP-персона без краватки» Микола Ілліч Тітов – депутат Харківської обласної ради, перший віце-президент, виконавчий директор Асоціації органів місцевого самоврядування Харківської області, Почесний громадянин Сахновщинського району та Харківської області, лауреат премії імені Ярослава Мудрого АПрН України НАН України (2006 р.).
Микола Ілліч пройшов довгий тернистий життєвий шлях: від простого сільського хлопця до депутата облради, від електрика на заводі до першого заступника Голови Вищого господарського суду України. Його життєве кредо: «Ніколи нічого не роби абияк, і без мене є кому так робити!». Отож, найперше правило успіху, на думку Миколи Ілліча, – бути найкращим у своїй справі. І не важливо, хто ти: поет, бізнесмен, танцюрист чи юрист. При цьому не варто на когось сподіватись і чекати добродія-помічника, варто усього в житті досягати самотужки, і починати потрібно з найменшого: від облаштування та наведення порядку біля свого будинку чи квартири до створення органів місцевого самоврядування. Лише так можна стати успішним.
Почесний гість розповів про конкурс міні-проектів «Разом у майбутнє», а щоб старшокласники змогли вже сьогодні проявити себе як успішні особистості, запросив молодь до участі у конкурсах та проектах Харківської обласної ради – міжнародному дитячому кінофестивалі «Дитятко» та в Обласному конкурсі ім. О.С. Масельського на кращий літературний твір.
Микола Ілліч прочитав захоплюючий уривок зі своєї нової автобіографічної книги, відповідав на провокуючі питання, наголошував на важливості пам’яті своєї родини та пращурів, демонструючи власне видання «Моя сімейна ріпка». Прощаючись, депутат Харківської обласної ради побажав усім присутнім втілити в життя свої мрії, подарував бібліотеці свою книгу «Роздуми, пошуки, сподівання (за матеріалами власного архіву)» та залишив автограф на згадку.
У залі гомоніли підлітки, активно обговорюючи почуте, і мабуть, сподіваючись, що десь років через десять вони, вже успішні бізнесмени, запросять у свій власний офіс Миколу Ілліча Тітова.

Віщий птах Фелікс (День пам'яті Фелікса Кривіна)

24 січня 2017 р. у приміщенні «Чичибабін-Центру» (Центрі культури Київського району) велика кількість людей зібралася, аби вшанувати пам'ять письменника, гумориста, непересічну особистість Фелікса Давидовича Кривіна. Мудрий, добрий, дотепний український російськомовний письменник, лауреат Республіканської премії імені Володимира Короленка, сценарист нещодавно попрощався з тлінним світом, але залишив по собі велику й неоціненну спадщину у вигляді збірок повістей, віршів, казок, сценаріїв мультфільмів та добрі спогади у серцях друзів і просто знайомих. На вечір пам’яті завітали палкі шанувальники творчості, майстерності, тонкого гумору Фелікса Давидовича. Можливо саме тому, у залі запанувала атмосфера затишку та спокою, складалося враження, що усі присутні давно знайомі один з одним.Важливу роль в організації та проведенні зустрічі відіграли фахівці Харківської обласної бібліотеки для дітей. Вони доклали чимало зусиль і підготували цікаві й змістовні презентації із фото- та відеоматеріалами про життя та творчість Ф. Д. Кривіна, перегляд яких викликав жваву зацікавленість у присутніх. Дуже символічно і проникливо звучало слово митця у його власному виконанні, представлене з останніх відеозаписів, зроблених у Беер-Шеві в Ізраїлі, та у виконанні харківських поетів, дітей, студентів. І кожен з присутніх розумів, що слово справжнього майстра вічне, адже він так умів працювати з метафорою, як ніхто із його сучасників. Проблеми, яких він торкається у творчості, вічні та актуальні й в наш час. Це і тема кохання, швидкоплинності часу, проблеми маленьких та великих людей, сильних світу цього та безправного народу, хвороб суспільства… Усіх і не перелічити. Та, безперечно, кожен знайде в його творах щось своє, адже написані вони для теперішнього і прийдешніх поколінь і є безсмертними, бо і сам автор так сказав: «Я из времени в вечность отпущен!…»


Докладніше ознайомитися із життям та творчістю Ф.Д.Кривіна можна тут:
В пам'ять про Фелікса Кривіна;  Фелікс Кривін про себе (відео).   
Фелікс Кривін. Твори (декламує автор)

 

Вверх