Вечір-спомин «Заради майбутнього»

 

20 лютого в Україні відзначається День Героїв Небесної Сотні. Згідно з Указом Президента України, цю дату встановлено з метою увічнення громадянської і національної відваги та самовідданості, сили духу і стійкості громадян, гідного вшанування подвигу Героїв, які віддали своє життя під час подій листопада 2013 – лютого 2014 рр.

___________________________________________


На підтримку загальнодержавних заходів Харківська обласна бібліотека для дітей підготувала вечір-спомин «Заради майбутнього». Разом з вихованцями старшої вікової групи Курязької виховної колонії ім. А.С.Макаренка  бібліотекарі згадали ті буремні події, що назавжди змінили нашу державу зсередини та свідомість громадян України.
Зустріч з вихованцями Курязької колонії розпочалася з презентації книжки «Небесна сотня», виданої у 2014 році харківським  видавництвом «Фоліо».  Перш за все, увагу акцентували на  сторінках, присвячених нашим землякам – харків’янам, які загинули у мирний час, на мирних барикадах.
Коли зайшла мова про хронологію подій Євромайдану, деякі вихованці колонії зауважили, що про  це вони  знають з новин. У свою чергу, бібліотекарі запропонували переглянути уривок з документального фільму «Зима, що нас змінила». Головний герой – простий хлопець, який на початку фільму зізнається «Я не любил Украину, мне было все равно», а потім розповідає, як змінювалася його свідомість,  день за днем, на Майдані.
Приємно, що співробітникам бібліотеки   вдалося  створити відверту, небайдужу атмосферу зустрічі, затронути чутливі струни душі юнаків. Після перегляду відеофільму відбулася зворушлива розмова про тих, хто віддав своє життя за свободу Батьківщини. Під час перегляду  відеоряду на пісню «Знаешь, мне так хочется жить» підлітки уважно вдивлялися в переважно молоді  обличчя Героїв, у своїх серцях вшановуючи пам'ять загиблих.
Величезна самопожертва Героїв Небесної сотні дає надію нам і нашим дітям жити в іншій,  по-справжньому  вільній, державі.

 

Вверх