«Місце подвигу – Афганістан»

10 років перебування наших солдатів на війні в Афганістані увійдуть чорною смугою в історію не тільки України, а й держав СНД. І доки на землі існують гарячі точки, і доки порушується біблійна заповідь “Не вбивай!”, ми не повинні заспокоюватися. Там, де пролилася кров, виростає ненависть. Де виростає ненависть – сіється смерть. Необхідно  пам’ятати ветеранів, виявляти розуміння до тих, хто пройшов через війну і для кого вона триває й досі. У спогадах, снах, думках. Вони на це заслуговують.


15 лютого минуло 26 років з часу виводу  радянських військ із Демократичної республіки Афганістан. Саме в цей день ми вшановуємо всіх учасників бойових дій на території інших держав.


До цієї дати Харківська обласна бібліотека для дітей  підготувала цикл уроків мужності «Місце подвигу – Афганістан», що проводився для різних вікових груп: учнів середніх класів, старшокласників та студентів. Мета, яку переслідували бібліотекарі, полягала у  ознайомленні дітей та підлітків з передумовами афганської війни; бажанні донести до їхніх сердець основної думки: війна – це безумство, це невиправдана жорсткість.
Під час заходу учні  ЗОШ №105 уважно прослухали розповідь бібліотекаря та з цікавістю переглянули зображення пам’ятників воїнам-афганцям у місті Харкові. А після демонстрації відеоролика з літературно-музичним супроводом та документальними кадрами афганської війни у дітей з’явилося чимало влучних коментарів щодо побаченого. Також шестикласники  дізналися про кодекс честі лицаря, джентльмена, скаута та справжніх козаків і з радістю та молодим ентузіазмом взяли участь у лицарському турнірі, а свою перемогу присвятили ветеранам-афганцям.
На зустрічі з старшими читачами, студентами Національного юридичного унiверситету іменi Ярослава Мудрого, йшлося  про суспільно-економічне становище Афганістану після Другої світової війни та тісну співпрацю з Радянським Союзом у 1970-ті роки. Висвітлювалися  політичні та етнічні причини й наслідки війни в Афганістані. На запитання бібліотекаря, чи знайоме їм ім’я Артема Боровика, всі гуртом відповіли  – «ні». А саме таких людей, що писали правду про афганську війну, треба пам’ятати. Артем був нагороджений медаллю «За бойові заслуги». Саме його невеличка книжка, представлена на виставці, що була розгорнута у читальній залі, зацікавила хлопців та дівчат. Такі заходи сприяють   виховуванню у підростаючого покоління почуття патріотизму, вміння співпереживати.

Вверх