Урок мужності «Джерело невмирущого духу»

Слава, слава Україні і її народу,
Що своїм життям безцінним захищав свободу,
Що довічну самостійність розумом відстояв, –
Тричі слава Україні і її героям.


Напередодні    Дня пам’яті героїв Крут співробітники бібліотеки провели урок  мужності «Джерело невмирущого духу». 29 січня 1918 року триста студентів стали на захист Батьківщини біля поліського села Крути у бою з численними військом, що напало на Українську Народну Республіку.


Ця героїчна і водночас трагічна подія ознаменувала початок нової епохи національного пробудження українців, усвідомлення нашого права жити на власній землі та святого обов’язку – боронити її. Також вона послужила приводом для зустрічі бібліотекарів з старшокласниками, учнями 10, 11 класу  ЗОШ №105 м. Харкова та курсантами Харківського національного університету внутрішніх справ.
«Понад усе вони любили свій коханий край», – писав Павло Тичина. Визначально, що ця жертовна любов зародилася в серцях молодих людей, найкращих представників українського студентства.
Вона так само яскраво і незнищено палає і в наших серця  – майже сто літ після Крут. Ми будуємо ту Україну, за яку боролися юні мрійники,– незалежну, соборну, демократичну. Україна пишається молодими героями. Пам'ять про них, як і та велична справа, за яку вони боролися, – невмируща.
Сьогодні українці мають відновлювати втрачене, адже «те, що не збережене, не відновлене – ніколи вже не буде пам’яттю та історією». Не треба забувати, що кров, пролита юнаками під Крутами,  не була марною.

Вверх