Народознавча бесіда «Символіка української вишивки»
На багатьох українських рушниках, вишиванках, керамічних виробах квітне, простягає догори дивні, химерно закручені гілки незвичайне дерево, на якому ростуть різноманітні квіти невиданої краси, з-за гілок виглядають ведмеді та бики, а на самісінькій вершині співають райські пташки. У його хвилястих лініях-гілках ховаються дивовижні візерунки, від яких важко відвести погляд.
Що ж означають усі ці квіти, рослини, тварини та птахи? Чому наші з вами пращури зображували саме їх, вишиваючи рушники, хустки, сорочки та інший одяг?
Для учнів 3 класу ЗОШ № 36 пройшла народознавча бесіда "Символіка української вишивки".
Діти дізнались про Дерево Життя, яке по-різному зображували давні єгиптяни, індуси, китайці, німці та українці. У кожного народу воно було своє, у нашого ж до таких священих дерев належали дуб, вишня, явір, верба. Дерево Життя - це модель Всесвіту, уявний простір, що складається зі світу земного, небесного та потойбічного, кожен з яких населяють різні істоти. Не лише Дерево, квіти, а й цих усих істот зображали українці, вишиваючи різні речі. Колір ниток теж мав символічне значення. Крім того, юні читачі подивились зображення вишивок у книжках, прослухали легенди про квіти-барвінок, мак, а також повідгадували загадки на тему "Що зображено на вишивці".