«Мрійник, фантазер, ледар-заздрісник!»

25 січня 2017 р. для усіх, хто цікавиться видатними постатями нашого міста, в обласній художній галереї «Мистецтво Слобожанщини» обласного організаційно-методичного центру культури та мистецтва відбувся сумісний захід з Харківською обласною бібліотекою для дітей. Цього разу харків’яни зібралися вшанувати пам'ять Михайла Валентиновича Кульчицького – філолога, поета-авангардиста, вірші якого дуже любив читати Володимир Семенович Висоцький, один навіть включив у свій знаменитий поетичний цикл «Мій Гамлет».  Лекція проходила в межах циклу «Eхlibris Михайла Красикова про мистецтво» на тему: «Харківська ”ЖЗЛ”. Михайло Кульчицький — явище поетичного авангарду кінця 1930-х – початку 1940-х років».

Презентація

Про цього поета мало хто знає, про нього майже нічого не написано, за  життя не було видано жодної  його збірки, а видані після смерті є раритетними.  Творчість Михайла Кульчицького, його талант і трагічна доля й досі хвилюють серця людей. На зустрічі були розкриті таємниці  роду, автобіографічні, здебільшого нещасливі факти  життя поета, історії кохання та протистояння владі. Звучали неймовірно глибокі вірші поета, сповнені трагізму та передчуття власної смерті, адже поет загинув на фронті у двадцятитрьохрічному віці, як і багато інших юнаків, про яких потім говоритимуть: «Умирали, не дописав неровных строчек, не долюбив, не досказав, не доделав…"  
Фахівці Харківської обласної бібліотеки для дітей сприяли проведенню вечора, адже саме завдяки їм була організована презентація фото- та відеоматеріалів, якими супроводжувалась розповідь. Сподіваємося, що такі зустрічі відкриють харків’янам багато цікавих і невідомих імен непересічних особистостей нашого міста.


Розширити свій кругозір та більше дізнатися про поета можна тут:
Харківський поет Михайло Кульчицький 
Михайло Кульчицький: «По пахоте пехота»
Хлопчики держави (відео)
Михайло Кульчицький. Вірші.

Вверх