Анонс

АФІША ПОДІЙ СІЧНЯ 2018

 Безымянный

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

У дні православних і народних свят

 

Народознавча подорож13116 shedrivka2
«Щедрівка й Колядка в нашу хату загляда»
 

Познайомимо   учнів з обрядом колядування в Україні та народним вертепом; поглибимо їхні знання про невичерпну скарбницю українського фольклору; традиції та обряди рідної України. Будемо розвивати вміння відчувати  неповторну красу і багатство нашої культури; спонукати до  відродження давніх традицій та звичаїв.

 

  ___________________________________

 

до Дня Соборності України –  22 січня

117012385 edina ukrajia
 
Свято єднання
«Соборність України – понад усе!»
 

Під час свята єднання «Соборність України – понад усе!» слухачі дізнаються про витоки української державності, які сягають сивої давнини.
Під час заходу, що супроводжуватиметься відеопоказом, розповідатиметься про виникнення ідеї політичної незалежності України наприкінці ХІХ століття, про січневі бої 1918 року під Крутами та в Києві, а також про першу спробу державного об’єднання українських земель у роки революції і Громадянської війни. Особлива увага присутніх буде звернена на те, що створення у січні 1919 році першої в історії української соборної держави започаткувало процес збирання українських земель, який продовжувався вже у роки Радянської влади.

 _________________________________________

 

до Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту - 27 січня

 

vechnaya-pamyat Урок скорботи
«Свіча Голокосту не згасне»
 
Співробітники ОКЗ «ХОБД» влаштують для школярів урочистий меморіальний захід до 75-ї річниці трагедії Бабиного Яра – символу Холокосту та нацистських злочинів в роки Другої світової війни Під час заходу буде зроблений особливий акцент на жахливі подробиці розстрілів євреїв у Бабиному Ярі під Києвом, які почалися у вересні 1941 року та продовжувалися протягом двох років, майже до визволення Києва від нацистів у листопаді 1943 року. Також присутні переглянуть фрагменти документальної кінострічки, присвяченій трагедії Холокосту – чи не найжахливішій події в історії.
 

_________________________________________


до дня пам’яті Героїв Крут (100 річниця) - 29 січня

 

-1-638 Година вшанування
«Крути – трагедія і гордість України»

 

Під час історико-патріотичного заходу, що супроводжуватиметься відеопоказом, розповідатиметься про виникнення ідеї політичної незалежності України наприкінці ХІХ століття, про січневі бої 1918 року під Крутами та в Києві, а також про досягнення і прорахунки першого національного уряду України – уряду Михайла Грушевського, які стали підґрунтям для згаданих драматичних подій української історії.
Особлива увага присутніх буде звернена на той факт, що проблеми та складнощі українського державотворення сторічної давнини у перетвореному вигляді, на жаль, повторюються на сучасному етапі історії нашої країни.

 _________________________________________


до 364-ої річниці Переяславської козацької Ради

 

bogdan-hmelnicky-05 Година – спогад
«Історична віха української державності»

Під час історико-меморіального заходу, влаштованого співробітниками ХОБД, учні згадають одну з найбільш трагічних та славетних постатей української історії – засновника Гетьманської козацької держави Богдана Хмельницького, почуюьб про передумови повстання українців проти польско-католицького гніту та про основні віхи Визвольної війни українського народу проти Речі Посполитої.
Особлива увага присутніх буде звернена на обставини входження Української гетьманської держави до складу Російського царства під час широко відомої козацької ради у місті Переяслав в січні 1654 року. Під час інтерактивної дискусії будуть обговорюватися позитивні та негативні наслідки цього політичного кроку, який більш ніж на 300 років визначив історичну долю України.
 

 _________________________________________

 

1363810500 Бібліотечний журфікс
"Гороскоп. Професія. Ти."
 
Уже скоро будемо розкривати секрети вибору професії за допомогою астрології. Але, чи варто довіряти гороскопам...? Про це дізнаються учні 8-го класу Харківської гімназії № 1.

 _________________________________________

 

 

4Літературно - поетичний альманах
"І пензель голосу сягає сфер"
(до 80-річчя від дня народження укр. поета, перекладача В. Стуса)

Василь Стус – український поет, перекладач, прозаїк, літературознавець, правозахисник. Один із найактивніших представників українського культурного руху шістдесятників. Лауреат Державної премії ім. Шевченка (1990), Герой України (2005, посмертно).
За власні переконання щодо необхідності збереження й розвитку української культури Стус був репресований радянською владою, його творчість була заборонена, а він сам був засуджений до тривалого перебування в місцях позбавлення волі, де й загинув.

   _________________________________________

 

1452607209114971731Казковий вернісаж
"Казки матусі Гусині"
(до 390-річчя від дня народження французького казкаря, поета Ш.Перро)

Шарль Перро першим відчинив двері в літературу чарівній казці, став основоположником цього жанру. Червону Шапочку, Кота в чоботях, Хлопчика-Мізинчика, Віслюкову Шкіру, Сплячу Красуню та Синю Бороду знають всі дорослі давним-давно. Але Шарль Перро зміг так їх переповісти, що його перекази сподобалися всім. Всесвітня енциклопедія казок стверджує: «Це був найдобріший казкар в історії літератури. Він перший створив справжні дитячі казки – добрі та щасливі».

 

 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

Вверх